Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10 Следна
1
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака balanar на денес во 13:03:37 »
За баланар беше прашањето.

Рачунај сега, ако се 2 мали деца, кои треба да се најадат, пресоблечат, избањаат, јадење за возрссните, да се испере, исчисти, а се тоа го работи едниот партнер, додека другиот ужива, нормално е дека ќе играат тенџериња и пепељари.

Ај сега прочитај ми го пак постот... Никој не рече дека еден треба да работи како коњ, другиот да гејма.
Поентата ми беше сосема друга. Ако дозволуваат условите и времето, никоја нема да ми забрани да го правам тоа што уживам (пример, играње игри на PC, играње фудбал со другари или било што).
Едноставно не може тенџере во глава за мене затоа што сакам малку да поиграм Кантер (а се е завршено, се е спастрено и се има слободно време). Никогаш нема да го дозволам тоа, макар по цена да останам сам.
2
Техничко Одржување / Одг: Адитиви со Д-р. djidji
« Последна порака Astraion на денес во 12:50:41 »
https://www.motor1.com/news/719617/oil-additives-test/

Сега што правиме.

Oil Additives Actually Cause More Wear to Your Engine, Testing Shows
После ова, логиката ми вели оти треба 🔒 на темава..  :-X
3
Ти ко си бил поштен не значи дека и другите....
4
Svabi najveke, toa i se vozi kaj nas, od niv bmw najmalce...
5
МК Ауто Експертиз / Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Последна порака NUME на денес во 12:10:30 »
Ne mozam da tvrdam nisto, za mene mozam da kazam deka mi bea ponudeni pari, 300, 200, 200 i 150 evra za vozila na prodavaci/placovi koi dojdoa 15 tina minuti pred kupuvacot za da kazam top vozilo zemajte
6
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака MAPJAH на денес во 11:39:48 »
@balanar нема мажи одамна, дојде време жените да се главни во куќа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
7
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака KaZaN на денес во 11:36:45 »
^ ама за тоа да го дозволиш (невестата да рмба цел ден, а тебе да те боли уво) треба да си идиот... Прво ќе си фатиш и средиш обврски, ќе си поделиш работа по дома, ќе намириш деца со све што треба, па додека госпожа одмара на телефон или гледа туторијали за шминка, ти ќе седнеш и ќе изиграш некоја игра, на пример.

@balanar си рече убаво, додека условите дозволуваат, зашто да не. Ако веќе се забега, тогаш не е во ред... Ни од страна на невестата, ниту од било која страна... Се слагам дека секој треба да си има некое "хоби", ама да се имаат првично приоритети... Без разлика на слободно време и буџет, додека се е во нормала, се е во ред.
8
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака Tesla на денес во 11:32:32 »
За баланар беше прашањето.

Рачунај сега, ако се 2 мали деца, кои треба да се најадат, пресоблечат, избањаат, јадење за возрссните, да се испере, исчисти, а се тоа го работи едниот партнер, додека другиот ужива, нормално е дека ќе играат тенџериња и пепељари.
9
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака vladic3110 на денес во 11:24:13 »
Колку години имаш и колку деца имаш?
33.5M 0 челад
10
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака Tesla на денес во 10:58:59 »
Колку години имаш и колку деца имаш?
Страници: [1] 2 3 ... 10 Следна