Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 2067743 пати)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7030
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19455 на: 12 Април 2024, 22:16:41 pm »
Mожеби не би успеале да му продадат кола за половина час, ама им успеало да го набркаат за пократко време.   8)

Очигледно бил несериозен лик, шета со 50.000 евра во џеп и ги треска на хауба и вика дајте ми ја колата или ке одам во киа. И да сакаат не можат да му ги земат а и од кај му на него па толку хартија, ја би му викнал полиција па нека објасни.

Претпоставувам дека она што го мислеше @Carpathian Lord кога рече спремен кеш, е дека ликот ја имал потребната сума на сметка за купување на колата. Кеш нема да можеш да ја платиш никако.

Отсутен ivanduk

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 28
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19456 на: 12 Април 2024, 22:51:59 pm »
Mожеби не би успеале да му продадат кола за половина час, ама им успеало да го набркаат за пократко време.   8)

Очигледно бил несериозен лик, шета со 50.000 евра во џеп и ги треска на хауба и вика дајте ми ја колата или ке одам во шкода, ќе земам две. И да сакаат не можат да му ги земат а и од кај му на него па толку хартија, ја би му викнал полиција па нека објасни.

Каков филм си напраи, секоја чест


Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1026
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19457 на: 12 Април 2024, 22:57:26 pm »
тоа ти се некаде ако се во денари околу 4ипол кг.Сигурно не ги муВал по џебови јакни со повеке џеба пошо денеска поприлично топло беше,верувам дека биле на картица но кажано кеш она не спремајте папири за лизинг и банка тука плакам веднаш тоа ке да е.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13593
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19458 на: 13 Април 2024, 00:06:06 am »
Ај сега едно реално прашање, дали стварно отишол со 50к евра кеш како што е тука пренесено? Дали стварно очекувал со 50к кеш да влезе и да искочи со кола?

Да бе, со него и пластично носеше спремна шопска и ладно шише жта за частење.

Какви муабети...

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14066
  • Пудингот на шоферството
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19459 на: 13 Април 2024, 00:22:15 am »
Ај сега едно реално прашање, дали стварно отишол со 50к евра кеш како што е тука пренесено? Дали стварно очекувал со 50к кеш да влезе и да искочи со кола?
Јас понаку би го поставил прашањето,еве вака.
"Сум тргнал 50К евра за кола која како комплет ми се бендисува и сум решил да ги дадам тие пари.
Одам во салонот,наидувам на незаинтересираност и дебилен однос,ахм,ок,не ми е драго,не ми е пријатно,ама тоа  нема да ме премисли да си заминам и да одам да купам Форд Фокус(тоа не е приказната во овој случај,ама на некој начин така испаѓа).
Кога купувам кола,колку и да не е "погоден" модел ја купувам за одкако ќе излезам да "ме натера" да се завртам уште еднаш кон неа,а не за тоа на како ми ги триеле јајцата во салон.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13593
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19460 на: 13 Април 2024, 10:32:18 am »
Опасни сте бе!

Експерти за трошење туѓи пари 😄

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5064
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19461 на: 13 Април 2024, 10:36:49 am »
Да не беше МАРЈАН пак, тој така ја зема киата, ама швегите не работат со ќеш и ништо од бизнисот :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2771
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19462 на: 13 Април 2024, 10:38:12 am »
Опасни сте бе!

Експерти за трошење туѓи пари 😄

А другар ти ни своите не може да ги потроши :)

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2771
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19463 на: 13 Април 2024, 10:39:51 am »
Да не беше МАРЈАН пак, тој така ја зема киата, ама швегите не работат со ќеш и ништо од бизнисот :D

Дури ни Марјан, истакнат и еминентен Велешанец не успеа во ист ден да влезе со пари да искочи со киа!

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6377
  • Бенве сие бенве
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19464 на: 13 Април 2024, 10:54:45 am »
Да не беше МАРЈАН пак, тој така ја зема киата, ама швегите не работат со ќеш и ништо од бизнисот :D

Дури ни Марјан, истакнат и еминентен Велешанец не успеа во ист ден да влезе со пари да искочи со киа!
Господин пред се!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2771
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19465 на: 13 Април 2024, 11:10:26 am »
Да не беше МАРЈАН пак, тој така ја зема киата, ама швегите не работат со ќеш и ништо од бизнисот :D

Дури ни Марјан, истакнат и еминентен Велешанец не успеа во ист ден да влезе со пари да искочи со киа!
Господин пред се!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Људина! Ти па Вучич!

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7305
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19466 на: 13 Април 2024, 12:15:33 pm »
Нема крај на проблемите на "woke" освестените граѓани на оваа наша земја.... Утре Сабота, нема да може да го регистрира, другиден Недела и не работи ништо, му отишле така на човеков 3 дена узалуд. :(

Може и денес да се регистира ауто, другар купи ново количе, сабајле го зема од салон, веќе има таблици и се вози. ;D

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19467 на: 13 Април 2024, 18:51:43 pm »
Нема крај на проблемите на "woke" освестените граѓани на оваа наша земја.... Утре Сабота, нема да може да го регистрира, другиден Недела и не работи ништо, му отишле така на човеков 3 дена узалуд. :(

Може и денес да се регистира ауто, другар купи ново количе, сабајле го зема од салон, веќе има таблици и се вози. ;D
Епа грешка направил, дури од утре може треба да вози бидејки осигурувањето почнува да му важи  после полноќ.
Кога дознав за тоа од форумов ми се превртеа цревата бидејки и јас исто направив, зашибав до Охрид..

Дискусија водена пред неколку години :)

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1951
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19468 на: 13 Април 2024, 21:49:22 pm »
Од денеска му важи осигурањето, бидејќи дечкото, му е другар на спенсер.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7305
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19469 на: 14 Април 2024, 14:39:39 pm »
Нема крај на проблемите на "woke" освестените граѓани на оваа наша земја.... Утре Сабота, нема да може да го регистрира, другиден Недела и не работи ништо, му отишле така на човеков 3 дена узалуд. :(

Може и денес да се регистира ауто, другар купи ново количе, сабајле го зема од салон, веќе има таблици и се вози. ;D
Епа грешка направил, дури од утре може треба да вози бидејки осигурувањето почнува да му важи  после полноќ.
Кога дознав за тоа од форумов ми се превртеа цревата бидејки и јас исто направив, зашибав до Охрид..

Дискусија водена пред неколку години :)

Сообраќајната е издадена на 13.04.2024 , важи до 13.04.2025. Полисата исто, издадена на 13.04.2024 со важност 13.04.2024-13.04.2025.

13.04.2024 почнува во 00:00 до 23:59 нели, самиот чин на вадење полиса и добивање на регистрирана сообраќајна и таблици беше истиот тој ден 13.04.2024, од 10 до 11 часот отприлика.

Не знам зашто не би можел да ја вози колата, како тоа нема осигурување?  Не ми е јасно, не се толкуваат така датумиве?