Автор Тема: Вадење букви од багажник  (Прочитано 15941 пати)

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1526
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #60 на: 04 Февруари 2013, 03:20:23 am »
Jas ja kupiv trakata od Hubo.
Ne e na odmet da prasas i vo Seat.
ок фала на советите! Мислев денес да ги вадам али времево ме усра! хахаха
te iscitav od 1va do 4 ta strana mn se mislis :D eve ja sea brzo gi napravivi moite bukvi :D postapkata idese vaka :
prvo zemav industriski fen i ribarski konec zagrevav vrz bukvite so konecot gi izvadiv bukvite iostana crn lepak toa go icsitiv so krpce i noktot vo krpceto :D  duvajki so fen posle toa so polir pasta go icistiv mestoto (razlikata kaj tebe i mene e  toa so ja imav dupcinja vo shasijata i zlebovi na bukvite pa nemase potreba od merenje tocna pozicja ) e sea  gi strugnav bukvite ne mi teknue so so smirgli bea ama ako te interesira mozam da vidam u gepek mi stojat  vodena smirgla izavidv starata boja i gi spricnav so obicen sprej od 150 denari siva boja  3-4 ruki gi zalepiv so silikonce tenok sloj za da ne iskoci da se glea (ima mali porpusti ama jbg ) inace silikonceto mi go pozajmi zoki poki  prasaj go ke ti kaze so e kako e okolu lepakot i zavrsena rabota ne gi tintraj bukvi se :D ako ne ti se svigaat vadi kupi novio 500-600 denari i teraj :D so sreka da ti VRVI  rabotata :D

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 930
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #61 на: 04 Февруари 2013, 09:24:43 am »
Jas ja kupiv trakata od Hubo.
Ne e na odmet da prasas i vo Seat.
ок фала на советите! Мислев денес да ги вадам али времево ме усра! хахаха
te iscitav od 1va do 4 ta strana mn se mislis :D eve ja sea brzo gi napravivi moite bukvi :D postapkata idese vaka :
prvo zemav industriski fen i ribarski konec zagrevav vrz bukvite so konecot gi izvadiv bukvite iostana crn lepak toa go icsitiv so krpce i noktot vo krpceto :D  duvajki so fen posle toa so polir pasta go icistiv mestoto (razlikata kaj tebe i mene e  toa so ja imav dupcinja vo shasijata i zlebovi na bukvite pa nemase potreba od merenje tocna pozicja ) e sea  gi strugnav bukvite ne mi teknue so so smirgli bea ama ako te interesira mozam da vidam u gepek mi stojat  vodena smirgla izavidv starata boja i gi spricnav so obicen sprej od 150 denari siva boja  3-4 ruki gi zalepiv so silikonce tenok sloj za da ne iskoci da se glea (ima mali porpusti ama jbg ) inace silikonceto mi go pozajmi zoki poki  prasaj go ke ti kaze so e kako e okolu lepakot i zavrsena rabota ne gi tintraj bukvi se :D ako ne ti se svigaat vadi kupi novio 500-600 denari i teraj :D so sreka da ti VRVI  rabotata :D

јас имам земено се али немам лепак за враќање и нејќам да избрзам да не биде после не се вадат..

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1526
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #62 на: 04 Февруари 2013, 14:28:23 pm »
epa kupi siv sikilon  lepi i gotovo  ne se misli ti pa ko bozem na ferari lepis bapni tmau i ke iskociubavo ke vidis

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 930
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #63 на: 04 Февруари 2013, 17:52:53 pm »
Извадени денес и офарбани, во среда ќе дознаам со што ги лепат во сеат лимарија! Позз
п.с. сеа ќе ставам слики кај мене во тема :D

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #64 на: 04 Февруари 2013, 18:22:32 pm »
Ги фаќаш ги макнеш зачистуваш и толко ебаго :D Не треба молитви да им пееш...

Јас си ги извадих и сакаm и знакчињата да ги извадам ама они се на жлебове и ако ги извадам ке се познават дупкички.

Има ли некој начин некако да се направа да не се познават?

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1526
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #65 на: 04 Февруари 2013, 20:42:45 pm »
Ги фаќаш ги макнеш зачистуваш и толко ебаго :D Не треба молитви да им пееш...

Јас си ги извадих и сакаm и знакчињата да ги извадам ама они се на жлебове и ако ги извадам ке се познават дупкички.

Има ли некој начин некако да се направа да не се познават?
bapni nekoii drugi znakcinja nekoj ukrasni ili pobaraj car club nalepnica moze da ti zavrsi rabota :D


Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #66 на: 04 Февруари 2013, 20:46:27 pm »
Несакам ништо да има не ми одговара ни тоа ни тоа :)

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1526
Одг: Вадење букви од багажник
« Одговори #67 на: 05 Февруари 2013, 19:14:13 pm »
Несакам ништо да има не ми одговара ни тоа ни тоа :)
lekot e malce kitce i malce spricni dr care neznam  :D