Гласање

Со кој бренд на полначи имаш позитивно искуство?

EINHELL
3 (8.3%)
MAXPULS
0 (0%)
PRAXIS
1 (2.8%)
FOXSUR
3 (8.3%)
Клон на FOXSUR
0 (0%)
RAIDER
0 (0%)
INGCO
0 (0%)
EXTOL
1 (2.8%)
ULTIMATE SPEED (LIDL)
12 (33.3%)
EXIDE
2 (5.6%)
VILLAGER
0 (0%)
CTEK
5 (13.9%)
BOSCH
3 (8.3%)
TOTAL
0 (0%)
AGRINA
0 (0%)
ДРУГ
6 (16.7%)

Вкупно гласови: 35

Автор Тема: Полначи за акумулатор  (Прочитано 10198 пати)

Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5054
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #45 на: 31 Јануари 2022, 22:48:08 pm »
 Битно да ја брка работата.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен darkserial

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 748
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #46 на: 01 Февруари 2022, 11:44:11 am »
Кај мене на Foxsur, repair пуштив пред некој ден, тераше 22 часа некаде, и го исклучив не го исчекав ми требаше колата. Што значи 24 часа би требало да е тој мод како што викате. :)
Претходно дополнив до FULL како што ми кажавте :)
VW Golf 5 1.9 TDI - 77kw - 2005

Отсутен Xristijan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 183
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #47 на: 01 Февруари 2022, 11:53:40 am »
Monbat ili Topla AGM 70ah ?

Отсутен darkserial

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 748
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #48 на: 01 Февруари 2022, 11:59:50 am »
Monbat ili Topla AGM 70ah ?

Monbat! Без размислување.
VW Golf 5 1.9 TDI - 77kw - 2005

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #49 на: 01 Февруари 2022, 13:47:18 pm »
Monbat ili Topla AGM 70ah ?

Monbat! Без размислување.
Монбат не само заради Монбат, туку и поради услугата што ја даваат и односот спрема клиентите, што на денешно време е и те како битно ;)
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Xristijan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 183
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #50 на: 03 Февруари 2022, 23:34:49 pm »
https://contigo.mk/index.php/product/polnac-za-akumulatori-12v-5a/

Доста ефтина цена за Foxur, интересно.

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5228
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #51 на: 04 Февруари 2022, 00:43:48 am »
Конечно се сетил некој да направи пари, фала богу... Добра е ценава, посебно што мораат и гаранција да дадат.

Нека ја слика внатре електрониката некој ако земе.

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 631
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #52 на: 04 Февруари 2022, 08:48:13 am »
Конечно се сетил некој да направи пари, фала богу... Добра е ценава, посебно што мораат и гаранција да дадат.

Нека ја слика внатре електрониката некој ако земе.

Malku ke zabegame off-topic so muabetot ama nemozev da odoleam na momentot so "pravrenje pari". Koj pazar sme nie bre druze Van, cela godina ako prodade 100 parchinja so pechalba od celi 5 evra mu e polna kapa :D zatoa i nishto ne nosat. Ama dobro e shto nekoj pochnal da nosi vakvi i slichni trakatanci i ako ja proshiri ponudata mozebi i ke mu se isplati cela gnjavaza so narachka na golemo, carini, magacin i ostanati gnjavazi.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3498
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #53 на: 04 Февруари 2022, 17:21:35 pm »
Конечно се сетил некој да направи пари, фала богу... Добра е ценава, посебно што мораат и гаранција да дадат.

Нека ја слика внатре електрониката некој ако земе.

Malku ke zabegame off-topic so muabetot ama nemozev da odoleam na momentot so "pravrenje pari". Koj pazar sme nie bre druze Van, cela godina ako prodade 100 parchinja so pechalba od celi 5 evra mu e polna kapa :D zatoa i nishto ne nosat. Ama dobro e shto nekoj pochnal da nosi vakvi i slichni trakatanci i ako ja proshiri ponudata mozebi i ke mu se isplati cela gnjavaza so narachka na golemo, carini, magacin i ostanati gnjavazi.
Грешно мислиш, секоја година се продаваат по 1000-1400 елки, а не сме само ние увозници....

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 631
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #54 на: 04 Февруари 2022, 20:08:21 pm »
Грешно мислиш, секоја година се продаваат по 1000-1400 елки, а не сме само ние увозници....


Daj boze da sum greska i da imaat promet trgovcite, togas i za nas potrosuvacite ke e podobro. A ne razbrav za kakvi elki stanuva zbor a @Busav ?

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5228
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #55 на: 04 Февруари 2022, 20:15:31 pm »
Malku ke zabegame off-topic so muabetot ama nemozev da odoleam na momentot so "pravrenje pari". Koj pazar sme nie bre druze Van, cela godina ako prodade 100 parchinja so pechalba od celi 5 evra mu e polna kapa :D zatoa i nishto ne nosat. Ama dobro e shto nekoj pochnal da nosi vakvi i slichni trakatanci i ako ja proshiri ponudata mozebi i ke mu se isplati cela gnjavaza so narachka na golemo, carini, magacin i ostanati gnjavazi.

Друже, па 5 евра во случајов е 50% од цената...  :D
Некој што има контакти и можности да увезе цел контингент вакви полначи... Тој значајно повеќе од 5 евра по парче ќе заработи.

Небитно, важното е дека е ова евтин а способен полнач. Кој го бива да го искористи, потенцијално ќе извади 2-3 години повеќе од акумулатор и ќе ја „извади“ ивестицијата уште на првиот акумулатор.

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 631
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #56 на: 04 Февруари 2022, 20:24:29 pm »
Malku ke zabegame off-topic so muabetot ama nemozev da odoleam na momentot so "pravrenje pari". Koj pazar sme nie bre druze Van, cela godina ako prodade 100 parchinja so pechalba od celi 5 evra mu e polna kapa :D zatoa i nishto ne nosat. Ama dobro e shto nekoj pochnal da nosi vakvi i slichni trakatanci i ako ja proshiri ponudata mozebi i ke mu se isplati cela gnjavaza so narachka na golemo, carini, magacin i ostanati gnjavazi.


Друже, па 5 евра во случајов е 50% од цената...  :D
Некој што има контакти и можности да увезе цел контингент вакви полначи... Тој значајно повеќе од 5 евра по парче ќе заработи.

Небитно, важното е дека е ова евтин а способен полнач. Кој го бива да го искористи, потенцијално ќе извади 2-3 години повеќе од акумулатор и ќе ја „извади“ ивестицијата уште на првиот акумулатор.


Toa jasno mi e, ne vikam deka 5evra se malku po parche, tuku muabetot mi beshe deka nema cel shleper da potroshi oti sme mal pazar...ama jas od trgovija nemam aber eve Busaviot vika deka se troshelo, mada toj za nekakvi elki dade primer nemam pojma kakvi elki i kako tie imaat vrska so polnachite. A inache za toa deka se isplati da si kupi sekoj shto saka barem malku da mrdne so gazot okolu kolate se isplati.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3498
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #57 на: 04 Февруари 2022, 20:34:45 pm »
Грешно мислиш, секоја година се продаваат по 1000-1400 елки, а не сме само ние увозници....


Daj boze da sum greska i da imaat promet trgovcite, togas i za nas potrosuvacite ke e podobro. A ne razbrav za kakvi elki stanuva zbor a @Busav ?
Тие се новогодишни елки од 2000-18000 денари е ценатат и секоја година и дупло да донесеш пак ке ги продадеш, чудна држава сме ние сите кукаат дека немаат а се се троши... Муабетот е за секоја стока има и купец, така да и овој што ги донел полначите ке направи добра зделка :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8118
  • Малерозен дрводарец
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #58 на: 04 Февруари 2022, 23:34:04 pm »
Грешно мислиш, секоја година се продаваат по 1000-1400 елки, а не сме само ние увозници....


Daj boze da sum greska i da imaat promet trgovcite, togas i za nas potrosuvacite ke e podobro. A ne razbrav za kakvi elki stanuva zbor a @Busav ?
Тие се новогодишни елки од 2000-18000 денари е ценатат и секоја година и дупло да донесеш пак ке ги продадеш, чудна држава сме ние сите кукаат дека немаат а се се троши... Муабетот е за секоја стока има и купец, така да и овој што ги донел полначите ке направи добра зделка :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk



Има елка за 18 иљади пари?!   Југо?!
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3498
Одг: Полначи за акумулатор
« Одговори #59 на: 05 Февруари 2022, 04:34:53 am »
Грешно мислиш, секоја година се продаваат по 1000-1400 елки, а не сме само ние увозници....


Daj boze da sum greska i da imaat promet trgovcite, togas i za nas potrosuvacite ke e podobro. A ne razbrav za kakvi elki stanuva zbor a @Busav ?
Тие се новогодишни елки од 2000-18000 денари е ценатат и секоја година и дупло да донесеш пак ке ги продадеш, чудна држава сме ние сите кукаат дека немаат а се се троши... Муабетот е за секоја стока има и купец, така да и овој што ги донел полначите ке направи добра зделка :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk



Има елка за 18 иљади пари?!   Југо?!
Има и од 46.300 ама не ја спомнав пошто само 2 отидоа

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)