Автор Тема: БМВ 525  (Прочитано 3489 пати)

Отсутен Joker.tse

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 8
Одг: БМВ 525
« Одговори #15 на: 26 Март 2020, 18:09:36 pm »
Не е директно, ти треба конектор од бмвто на обичен исо.. И потоа на него се уклучува радиото..

Доколку си заинтересиран имам радио мултимедија мп5 со се конектори и со се маска (адаптер) за е39.. Пиши ми инбокс..

https://contigo.mk/index.php/product/mp5-7021g/

Еве видео баш од тоа..

Не е директно, ти треба конектор од бмвто на обичен исо.. И потоа на него се уклучува радиото..

Доколку си заинтересиран имам радио мултимедија мп5 со се конектори и со се маска (адаптер) за е39.. Пиши ми инбокс..

https://contigo.mk/index.php/product/mp5-7021g/

Еве видео баш од тоа..


Фала, си го сакам mk4 оригиналот да изгледа автентичен.Имаш нешо повеќе како би го извел проектов? Барам на нет неколку дена, сите се комплет инсталации со Navi и шаржер.. битно ми е радио да свири,и здравје aux ако искочи.Арно да не, ќе си слушам inline 6 дизољ. :)

Отсутен Joker.tse

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 8
Одг: БМВ 525
« Одговори #16 на: 26 Март 2020, 18:10:43 pm »
од телефон штракам појма неам шо зафркав,али горе е одговорот уз цитатот. 😅

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
Одг: БМВ 525
« Одговори #17 на: 26 Март 2020, 19:50:52 pm »
За тоа оргиналот мора да имаш комплет инсталација, шаржер па чак и некое појачало... И притоа на крај ќе немаш ни усб, цд мп3 не чита и мислам дека неможи да се извади аукс.. Такво имам гледано по 200/250 евра половни ги продаваат али сигурен сум дека ќе излези некој проблем и нема да функционира..

Има се продаваат исто како оргиналното (афтермаркет) со сите 'модерни' опции.. Баш такво продадов пред 3/4 дена.. Е сега малку се ретки а и цената им е над 200 евра...

Еве првата слика е aftermarket како фабричкото, а втората е маска со 2 дин радио..




Отсутен K92

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 712
Одг: БМВ 525
« Одговори #18 на: 28 Март 2020, 00:26:12 am »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.