Автор Тема: Винер Осигурување - Прашања и совети во врска со осигурување  (Прочитано 158330 пати)

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2159
Точно како што е погоре пишано ,полисата ме чинеше 8648де..Зелен картон со оглед на моменталната ситуација не извадив,но штом се надмине оваа состојба ќе извадам и зелен картон.

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Ви благодариме на укажаната доверба.
Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2159
Денес стигна и поклончето што беше ветено од ВИНЕР и сум пријатно изненаден.
Ви благодарам.

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8540
  • Пичлеме
Ex... а јас една година миризлива елкичка, следна 1 литар средство за шофершајбна... и така 8 години, а и на татка од таму му е полисата. Изгледа ние со Битолски таблици сме на џанк листа ;D

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2694
  • Шалабајзер
Ex... а јас една година миризлива елкичка, следна 1 литар средство за шофершајбна... и така 8 години, а и на татка од таму му е полисата. Изгледа ние со Битолски таблици сме на џанк листа ;D
Ќе ургираме следна година да ти пуштат 2 литра кока кола шише со огнена водичка


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54783
  • Махер
За него се знае поклон, 2л дуњовача.

Да не смее да писне!

Отсутен aleksandarbt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 793
  • Opel zafira 2.0 125 kw
BT 888 CB kolku bi bile sete trosoci za registracija ako imate informacija.?

Отсутен kokos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 178
@Винер Осигурување & @kalimero ако може едено прашање и совет,

имам од кај вас домаќинско осигурување Пакетот ПРЕМИУМ ПЛУС и полиса за АО, (зелена карта исто вадам од кај Вас но за еден месец бидејќи реално толку и ми треба, исто така и патничко осигурување по потреба) е сега разликата помеѓу почетокот на едното и другото осигурување ми е <1 месец, дали ако ги вадам во еден ден бидејќи нели АО полисата може да се обнови и 30 дена порано ќе добијам некаков попуст за склучување/продолжување на повеќе договори истовремено (ќе се плаќа веднаш не на рати) и секако дали следува некој поклон  ;D ;D ;D и за нови членови на форумов кои секако се повеќегодишни корисници на осигурувања од winner?

Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1826
@Винер Осигурување & @kalimero ако може едено прашање и совет,

имам од кај вас домаќинско осигурување Пакетот ПРЕМИУМ ПЛУС и полиса за АО, (зелена карта исто вадам од кај Вас но за еден месец бидејќи реално толку и ми треба, исто така и патничко осигурување по потреба) е сега разликата помеѓу почетокот на едното и другото осигурување ми е <1 месец, дали ако ги вадам во еден ден бидејќи нели АО полисата може да се обнови и 30 дена порано ќе добијам некаков попуст за склучување/продолжување на повеќе договори истовремено (ќе се плаќа веднаш не на рати) и секако дали следува некој поклон  ;D ;D ;D и за нови членови на форумов кои секако се повеќегодишни корисници на осигурувања од winner?

Кај АО полисата бонусот не зависи од Винер туку од НБО, така да таму колку е толку е, кај имотното осигурување ако си немал штета претходната година следува 10% бонус, ова е регулар нели. Али да ја видам полисата па ќе ти кажам колку макс попуст може да добиеш. Подароци секако ќе добиеш, најмал проблем е тоа.

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
BT 888 CB kolku bi bile sete trosoci za registracija ako imate informacija.?

АО со осигурени патници ќе Ве чини 7.505 ден.

Поздрав
Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен kokos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 178
ако може едно појаснување како ќе се пресмета за автоодговорност и зелен картон ако возилото е на граница т.с 66 KW како на примерот подоле во пониската (55-66 KW) или повисоката (66-84 KW) стапка?


Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1826
Ако ти е точно 66 киловати тогаш влегува во пониската тарифа, односно основна премија за АО полиса ќе ти биде 6.166 ден а Зелена карта 3.690 ден.
Ако имаш Киа Цид кој во сообраќајна ги пишуваа по 66,2 киловати тогаш влегуваш во поскапата тарифа за Ао и Зелена карта.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2159
Здраво,ако може цена за полиса и зелен картон,плаќање во кеш? Поклонче нешто ќе има?

Ауди А4 Б6 1.9 ТДИ 96кв (131hp)2002 год.
број на шасија WAUZZZ8E92A069443


Доколку возилото остане на истиот сопственик од претходната година:
- АО полиса со осигурени патници - 6.095 денари
- Зелена карта - 5.536 денари

Доколку возилото има различен сопственик од минатогодишниот:
- АО полиса со осигурени патници - 8.648 денари
- Зелена карта - 5.536 денари

Подарок секако ќе има, пишете ни откако ќе извадите полиса.

Поздрав

Здраво,која ке биде цената оваа година за полиса?
Минатата година пријатно ме изненадивте со поклончето,оваа кризна ковидна година ќе има нешто  :-X

Поздрав.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Здраво,ако може цена за полиса и зелен картон,плаќање во кеш? Поклонче нешто ќе има?

Ауди А4 Б6 1.9 ТДИ 96кв (131hp)2002 год.
број на шасија WAUZZZ8E92A069443


Доколку возилото остане на истиот сопственик од претходната година:
- АО полиса со осигурени патници - 6.095 денари
- Зелена карта - 5.536 денари

Доколку возилото има различен сопственик од минатогодишниот:
- АО полиса со осигурени патници - 8.648 денари
- Зелена карта - 5.536 денари

Подарок секако ќе има, пишете ни откако ќе извадите полиса.

Поздрав

Здраво,која ке биде цената оваа година за полиса?
Минатата година пријатно ме изненадивте со поклончето,оваа кризна ковидна година ќе има нешто  :-X

Поздрав.

Здраво Ауди,

АО полисата со осигурени патници годинава ќе Ве чини 8.223 денари.
Доколку Ви треба контакт од некој од колегите од Кавадарци пишете и ќе Ви испратиме.

Подарок секако ќе Ви пратиме, само Ве молам во ПП да ни пишете ваш контакт и адреса на која сакате да Ви стигне подарокот.

Поздрав
Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2159
Точно до денар,денес извадив полиса,вработената која морам да признаам беше љубезна и пресимпатична самата ме понуди да ја дели на 8  рати,но си ја платив оддеднаш целата сума.

Да не отворам нов пост овој ќе го едитирам.
Пристигна и ветеното поклонче,благодарност до Винер.

« Последно менување: 01 Април 2021, 14:57:43 pm AUDI »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!