Автор Тема: Поддршка за Велештрумф :)  (Прочитано 86938 пати)

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4307
  • К’мет
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #585 на: 02 Октомври 2011, 00:29:58 am »
Ајде што е ова работава уште ли нема резултати , кој ги брои тоа гласовите некој дедо од 112 години . ;D ;D
Се знае кој е победникот Штрумфот наш ... :D


Само ако не си победил , лансерот во вардар ќе ти го фрлам ;D ;D ;D

Море ја ќе ти даам залет!! За ептен да отиде даље од кеј (или од моС, зависи од каде планираш да го праиш гњурец), да не ме јаде јанѕа да скокам по него  ;D ;D ;D
Од мост ќе се закопа во земјата доле . :D
Со залет и пљус во вардар . Тебе ќе те врземе за некое дрво , што си е сигурно сигурно си е , не ризикувам ;D ;D
Ќе си ја испееш песнава ;D

Присутен velestrumf

  • Модератор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20580
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #586 на: 02 Октомври 2011, 04:12:44 am »
Ти си бре тоталка отиден ;D ;D ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7020
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #587 на: 02 Октомври 2011, 05:52:57 am »
Ти си бре тоталка отиден ;D ;D ;D

Не си првиот кој му го има кажано тоа ... :):):)

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4307
  • К’мет
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #588 на: 09 Октомври 2011, 19:19:23 pm »
Има нешто ново ?

Сумлив си ми да не си кркна ти парички а ние со к*р по чело да останеме ;D ;D ;D

Присутен velestrumf

  • Модератор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20580
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #589 на: 20 Октомври 2011, 00:42:23 am »
Еве едно соопштење:

Конечно стигна известување за исходот од фото-натпреварот "One Life", на кој што нели, јас земав учество, а сите вие непрестајно и секојдневно (по неколку пати) ја изразувавте својата поддршка :)

За жал, моето прво вакво учество не освоило премногу симпатии кај судиите (судија-педер нормално :)), па не сум влегол ни меѓу 100-те финалисти. Колку што можев да приметам од галериите на другите учесници, мојата е веројатно најсиромашна, со само 5 фотографии :-\ Повеќето имаат барем 10ина... Арно ама, „колку пари, толку муз... уствари „слики“ во случајов“ :)

Повторно ќе ви се заблагодарам на сите за поддршката, истрајноста и позитивниот дух, со кои неуморно ме бодревте!

Штрумфастично ваш,
Јас :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2771
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #590 на: 20 Октомври 2011, 00:50:35 am »
Остани црн (велики) брате... :D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29244
    • CARclub.mk
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #591 на: 20 Октомври 2011, 01:30:25 am »

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #592 на: 20 Октомври 2011, 12:25:25 pm »
Ајде следен пат,кога ке има конкурс  повеќе слики да ставиш,и нели форумот сега има повеќе членови па повеќе ке гласаме  :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Присутен velestrumf

  • Модератор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20580
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #593 на: 20 Октомври 2011, 13:18:03 pm »
Абе не е дека сега нејќев да ставам поише, арно ама, првично наплаќаа по 10 долари од фотографија, а попосле, кога го продолжија дедлајнот, наплаќаа по 15 долари... Епа јебем ли га, „ни сам ја Супермеееен“ ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17290
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #594 на: 20 Октомври 2011, 13:46:05 pm »
"To make money, you gotta have money."

Изјава позната кај економистите и бизнисмените :)

Присутен velestrumf

  • Модератор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20580
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #595 на: 15 Ноември 2011, 21:26:58 pm »
Еве да удрам една авто-пофалба, во врска со конкурсот на кој неуморно ми ја дававте вашата поддршка... Нема да преведувам или нешто слично, само copy-paste од комуникацијата со организаторите...

"Your photo has been selected to appear in the 2011 edition of One Life Photos

Congratulations, Kristijan!

After reviewing all of the submissions to the One Life photography competition, our judges have selected your photo to be included in the 2011 edition of One Life Photos.

This museum-quality art book will recognize your work as some of the best photography we saw this year.

Out of the many photographs entered into the One Life Photography Competition, only a select few will appear in this publication. You can take pride in knowing that your photography is among the best we have seen, and we believe this special coffee-table book will be even better with your photo included."

И така... Велештрумф се осеќа апсолутно најфантастично у свет, иако малку му фали да припадне од умор ;D ;D ;D

Уште еднаш да ја изразам својата најголема у најсвет благодарност до СИТЕ клабери и клаберки кои непрестајно ја искажуваа својата колегијалност и поддршка, и дури и врбуваа други луѓе да гласаат за мене. Од се’ срце ви благодарам на сите!!!

Штрумфастично и најискрено ваш,
Јас :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17290
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #596 на: 15 Ноември 2011, 21:36:01 pm »
Уште помило ми е сега, откако те запознав што човек си на роденденот. Со среќа и понатаму во фотографијата, и да знаеш ако некогаш пак притреба помош, CarClub е тука :)

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3467
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #597 на: 15 Ноември 2011, 21:39:37 pm »
Аирлија нека е!!! Што би рекол Велештумф: Струмфастично :)

Отсутен doktor

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 371
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #598 на: 15 Ноември 2011, 22:02:38 pm »
Сигурен сум дека сите клабери и клаберки се приближно среќни како Велештрумф, бидејќи нивната поддршка не беше формална, туку беше поткрепена со квалитетот и вредноста на сликите, a неминовен резултат беше "Your photo has been selected to appear in the 2011 edition of One Life Photos" ! ;D Секоја чест!

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Поддршка за Велештрумф :)
« Одговори #599 на: 15 Ноември 2011, 22:06:11 pm »
Честитки...БРАВО...