Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1099679 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26361
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17340 на: Јануари 12, 2021, 14:52:28 pm »


https://www.carclub.mk/2021/01/12/zapocnuva-prodazbata-na-noviot-volkswagen-golf-8-vo-makedonija/

Ова е некоја основна варијанта. Стандард доаѓа со LED светла, алу тркала, паркинг сензори и еден куп опрема. Вака опремен 1.5 TSI со 150 коња или 2.0 TDI со 115 коња ќе биде околу 23.5-24к.

Цените ќе бидат објавени денес-утре.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7251
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17341 на: Јануари 12, 2021, 14:58:46 pm »
Fala bogu. Se iznakupuvaa oktavii dodeka da pocne :)

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 287
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17342 на: Јануари 12, 2021, 15:14:39 pm »
3000-3500 евра повеќе од идентично опремена Octavia, шознам :)
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2803
 • Жгл' б гл'б
Не се апдејтирај автоматски, не биди глуп.
Барем малку "troubleshooting" прво  #дамуеамстопанката.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2607
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17344 на: Јануари 12, 2021, 15:39:56 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

https://www.carclub.mk/2021/01/12/zapocnuva-prodazbata-na-noviot-volkswagen-golf-8-vo-makedonija/

Ова е некоја основна варијанта. Стандард доаѓа со LED светла, алу тркала, паркинг сензори и еден куп опрема. Вака опремен 1.5 TSI со 150 коња или 2.0 TDI со 115 коња ќе биде околу 23.5-24к.

Цените ќе бидат објавени денес-утре.

Како што гледам по воланов изваден се ACC и Front Assist од стандарна опрема, зошто на почетниот ценовник стоеа дека ќе бидат стандард опрема во сите нивоа?
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5235
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17345 на: Јануари 12, 2021, 15:49:55 pm »
Каков феил ако нема адаптивен темпомат. Се гледа кај воланот фали копчето за адаптивен и има како за обичен темпомат. А колата сигурно има фронт асист, тоа е стандардна опрема како ЕСП кај новиве коли.

Овдека воланот има копче за адаптивен.

https://autoplius.lt/skelbimai/volkswagen-golf-1-5-l-universalas-2021-benzinas-13590099.html

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2607
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17346 на: Јануари 12, 2021, 15:55:33 pm »
Стандардна во Европа, кај нас не е. А веројатно ќе биде така, кај нас ќе нема ни фронт асист ни АЦЦ во стандардна, ќе има само лејн асист можеби. Кај новиот Леон е исто така и дури ни неможе да се доплати во никој случај, тука веројатно ќе може да се доплати.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7251
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17347 на: Јануари 12, 2021, 17:12:37 pm »
Balkan edition, isto kako so za Sweiz ima Swiss Edition

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17348 на: Јануари 12, 2021, 17:59:49 pm »
Кога ќе ми текне само дека 20.000евра за Акордот пред “само“ 6 години ми изгледаа многу

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7251
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17349 на: Јануари 12, 2021, 18:00:58 pm »
Koj znaeshe togash deka eden den Golf ke ima vakva cena

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5235
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17350 на: Јануари 12, 2021, 18:12:11 pm »
Кога ќе ми текне само дека 20.000евра за Акордот пред “само“ 6 години ми изгледаа многу
Еееее а сега за три цилиндри бараат 24к


Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17351 на: Јануари 12, 2021, 18:14:16 pm »
Знам, знам, се е отидено у qr-ац

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26361
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7251
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17353 на: Јануари 14, 2021, 13:43:39 pm »
Jak plan napraile.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #17354 на: Јануари 14, 2021, 17:55:58 pm »
Цитроен е крив за се бидејќи они го започнаа трендов со Пикасото, го украде Хјундаи а еве го продолжува БМВ