Автор Тема: Hyundai  (Прочитано 136467 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18556

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 664
Одг: Hyundai
« Одговори #2161 на: Декември 17, 2018, 14:24:07 pm »
И обавезно имаат стилски елементи од други коли.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2540
Одг: Hyundai
« Одговори #2162 на: Декември 17, 2018, 14:31:21 pm »
Другите коли имаат стилски елементи од хјундаи ;D

Штоповите на аурис со претходната и30
Делот позади задната врата астра со и20

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2660

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2046
Одг: Hyundai
« Одговори #2164 на: Декември 21, 2018, 14:41:49 pm »
Не е возможно. Треба да поминува над 800км дневно, секој ден, пет години по ред.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2485
Одг: Hyundai
« Одговори #2165 на: Декември 21, 2018, 14:47:06 pm »
Уаааааа лажачи 😁

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3163
Одг: Hyundai
« Одговори #2166 на: Декември 21, 2018, 15:44:28 pm »
Булбаров е феноменален, без разлика на вистинитоста.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24330
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Hyundai
« Одговори #2167 на: Септември 10, 2019, 10:32:41 am »


Hyundai i10 N Line.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4014
 • The Spartan General
Одг: Hyundai
« Одговори #2168 на: Септември 10, 2019, 10:41:17 am »
i20 да има Н-лајн и со 1.4 турбо/150кс ќе биде многу многу многу добра кола.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Hyundai
« Одговори #2169 на: Октомври 09, 2019, 10:07:38 am »


Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6700
Одг: Hyundai
« Одговори #2170 на: Октомври 09, 2019, 11:33:42 am »
не ја нудат колава кај нас, понудата на КОРЕА Ауто е очајна во моментов

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45146
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Hyundai
« Одговори #2171 на: Октомври 09, 2019, 11:47:25 am »
не ја нудат колава кај нас, понудата на КОРЕА Ауто е очајна во моментов
Многу е лошо што не го носат долгиот и30 кај нас со добро стокмена основна опрема за да е околу 13000еур.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2540
Одг: Hyundai
« Одговори #2172 на: Октомври 09, 2019, 12:20:48 pm »
не ја нудат колава кај нас, понудата на КОРЕА Ауто е очајна во моментов
Многу е лошо што не го носат долгиот и30 кај нас со добро стокмена основна опрема за да е околу 13000еур.
Општо, Хјундаи како бренд не котира убаво кај нас, нешто малку подобро од Дачија.

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 431
Одг: Hyundai
« Одговори #2173 на: Октомври 09, 2019, 12:53:31 pm »
не ја нудат колава кај нас, понудата на КОРЕА Ауто е очајна во моментов
Многу е лошо што не го носат долгиот и30 кај нас со добро стокмена основна опрема за да е околу 13000еур.

За 13к евра што ауди се зима.... :) Мислам дека мене кога им кажам дека сум купил нова Елантра одма истант муабетот за 15к што ауди/бмв/мерцедес се зима....

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6700
Одг: Hyundai
« Одговори #2174 на: Октомври 09, 2019, 13:29:59 pm »
не ја нудат колава кај нас, понудата на КОРЕА Ауто е очајна во моментов
Многу е лошо што не го носат долгиот и30 кај нас со добро стокмена основна опрема за да е околу 13000еур.
Општо, Хјундаи како бренд не котира убаво кај нас, нешто малку подобро од Дачија.

нема врска муабетот. Едноставно дилерот се фокусира само на еден модел а тоа во моментов е туксон и толку.
не верувам дека го споредува некој со дачиа

i30 ја нудат само со еден мотор 1.4 атмо, караванот исто го нема
i20 не ја гледам веќе
i10 исто го нема

ова барем на веб страна кај нив.