Автор Тема: Средување на фотографии  (Прочитано 45755 пати)

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Средување на фотографии
« на: Јули 25, 2011, 20:42:17 pm »
Би имало ли доброволци за средување на слики од автомобили на оние кои многу не се разбираат во таа техника. За да имаме и ние некоја добра фотка од своето милениче на тркала. Поздрав ;)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #1 на: Јули 25, 2011, 21:00:28 pm »
Повелита :)

Ама ко за проба, дај прво неколку, а не 533 комада, па да се откинам од работа ;D

velestrumf@gmail.com, пушти некоја фотка ако сакаш, да видиме што/како ке искочи...

Еве унапред да кажам, ако не ја бива фотката у старт, да не се очекува чуда да се праат... Ипак е само Photoshop, не е Господ ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #2 на: Јули 25, 2011, 22:04:43 pm »
таман работа како за почеток 2-3 ;) јас ќе гледам да ти ѓи пратам најдобрите. и немора да се брзаш имам време за чекање ;)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #3 на: Јули 26, 2011, 01:11:36 am »
таман работа како за почеток 2-3 ;) јас ќе гледам да ти ѓи пратам најдобрите. и немора да се брзаш имам време за чекање ;)

Примен е мејлот, ќе глеам у догледно време да ги нашминкам троа фоткиве :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #4 на: Јули 26, 2011, 10:03:35 am »
Пиво по фотка или како беше ценовникот? Да знам да пратам! ;D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #5 на: Јули 26, 2011, 10:16:18 am »
Пиво по фотка или како беше ценовникот? Да знам да пратам! ;D
+1 ;)

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #6 на: Јули 26, 2011, 10:48:08 am »
 ќе го направите алхохоличар  :)
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #7 на: Јули 26, 2011, 10:53:25 am »
ќе го направите алхохоличар  :)
Тачно :D најубаво тулумба по фотка ;D

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #8 на: Јули 26, 2011, 11:00:16 am »
ќе го направите алхохоличар  :)
Тачно :D најубаво тулумба по фотка ;D
и така неоди....ќе го направите шеќераш :)
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15270
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #9 на: Јули 26, 2011, 11:03:44 am »
500ка за фотка, ќе го направиме богаташ. :)

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #10 на: Јули 26, 2011, 11:15:52 am »
ќе го направите алхохоличар  :)
Тачно :D најубаво тулумба по фотка ;D
и така неоди....ќе го направите шеќераш :)
е да и така не оди најубаво како што вика Mартин по 500ка од фотка и ќе го праиме богаташ ;D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #11 на: Јули 26, 2011, 11:35:12 am »
ќе го направите алхохоличар  :)
Тачно :D најубаво тулумба по фотка ;D
и така неоди....ќе го направите шеќераш :)
е да и така не оди најубаво како што вика Mартин по 500ка од фотка и ќе го праиме богаташ ;D

Епа не мора 500 може 100-че доста е, нема да се обогати а ќе има мотив за работа! ;D

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #12 на: Јули 26, 2011, 12:11:49 pm »
ќе го направите алхохоличар  :)
Тачно :D најубаво тулумба по фотка ;D
и така неоди....ќе го направите шеќераш :)
е да и така не оди најубаво како што вика Mартин по 500ка од фотка и ќе го праиме богаташ ;D

Епа не мора 500 може 100-че доста е, нема да се обогати а ќе има мотив за работа! ;D

Може може... Ем мотивација, ем за следеќе збирање, рационално ќе бидат инвестирани парите во гајби пиво :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3333
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #13 на: Јули 26, 2011, 12:33:42 pm »
Па ти не пиеш пиво,што ке ти е ;)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #14 на: Јули 26, 2011, 12:37:32 pm »
Па ти не пиеш пиво,што ке ти е ;)

Во право си..он не пие пиво...он лока! ;D