Автор Тема: Перални низ Скопје?  (Прочитано 736552 пати)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3525 на: 15 Февруари 2021, 13:29:35 pm »
Оние Праксис белите крпи се џам за парите. Големи се, бели се (кога ги переш знаеш точно дали се добро испрани за следна употреба), упиваат океј дури и само ја ставиш крпата на површината, и секако ефтини се.

Жив и здрав да е @dame што ги препорача. :)

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3526 на: 15 Февруари 2021, 15:47:48 pm »
ne se losi tie, pominuvaat. za 120 denari se top

Отсутен MNikolovski

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3527 на: 17 Февруари 2021, 23:07:53 pm »
Здраво дечки,

Ми треба самоуслужна перална (у Скопје) кајшто има опција само за користење на вода околу 2 минути, за океј цена. Ми треба буквално само да ја ишприцам колата од гадотиите од снегов дур не дојде ред за прописно перење у двор :)

Дали знаете кај има вакво нешо и отприлика ако знаете цена?

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3528 на: 18 Февруари 2021, 00:28:13 am »
U site peralni U skopje imas takvo kopce i si kupis zitonce stisnes U kopce samo za voda i spricas :)
« Последно менување: 18 Февруари 2021, 00:37:38 am RedEco »
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен BraneMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 921
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3529 на: 18 Февруари 2021, 00:53:58 am »
Здраво дечки,

Ми треба самоуслужна перална (у Скопје) кајшто има опција само за користење на вода околу 2 минути, за океј цена. Ми треба буквално само да ја ишприцам колата од гадотиите од снегов дур не дојде ред за прописно перење у двор :)

Дали знаете кај има вакво нешо и отприлика ако знаете цена?

Јас идам на овие од Окта и има само вода 90 секунди за 25 денари жетон. И тоа демек деминерализиран вода да не остава флеки.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5435
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3530 на: 18 Февруари 2021, 00:54:16 am »
Na site imas ili onaa programa ladna voda toa e vo gala vtoriot program ili najdole cetvrtiot isto osmozirana voda koja ne ostava beli damki posle perenje.
Staj 100ce zemi 4 zetona i imas da peres al ti dusha saka.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3531 на: 21 Февруари 2021, 16:05:22 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?

Присутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7303
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3532 на: 21 Февруари 2021, 16:19:18 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?

Сите бараат локали кај што точат добро пиво со малку пена, он бара перална со густа пена...

Отсутен atimofejev

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 69
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3533 на: 21 Февруари 2021, 16:54:22 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?
Оваа во Ѓорче мислам дека е малку поарна од Гала пералните:
https://goo.gl/maps/EB5bZ5VZk9PCFhYX9

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3534 на: 21 Февруари 2021, 17:17:30 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?

Сите бараат локали кај што точат добро пиво со малку пена, он бара перална со густа пена...

Барам зошто додека отворам врата и извадам микрофибер ракавица, колата сува. ;D

Ова што е налепено на кола и на бандажи од снежните и солени денови мислам дека нема да излезе бесконтактно.

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2907
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3535 на: 21 Февруари 2021, 17:37:48 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?

Сите бараат локали кај што точат добро пиво со малку пена, он бара перална со густа пена...

Барам зошто додека отворам врата и извадам микрофибер ракавица, колата сува. ;D

Ова што е налепено на кола и на бандажи од снежните и солени денови мислам дека нема да излезе бесконтактно.
Излегува, јас вчера ја перев и излезе се. Само остај ја малку да накисне пената.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2693
  • Шалабајзер
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3536 на: 21 Февруари 2021, 17:39:30 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?

Сите бараат локали кај што точат добро пиво со малку пена, он бара перална со густа пена...

Барам зошто додека отворам врата и извадам микрофибер ракавица, колата сува. ;D

Ова што е налепено на кола и на бандажи од снежните и солени денови мислам дека нема да излезе бесконтактно.
Оди во Ѓорче карши основното “Ѓорче Петров”, Жад МиМ, имаат густа пена и многу појак шмрк, али оди навечер, саат и нешто чекав прееска...


Резултат од кај нив плус му опнав една четка






Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6913
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3537 на: 21 Февруари 2021, 19:41:12 pm »
Ја исправ денес на Рузвелтова, као нови газди имала пералната кај СЕТ, очај пријатељи, очај.

Влагам внатре смрди колата, корне. Све замачкано. И викам на таа биваше ли со прљава и влажна крпа да ја бришете внатре.... ама ме убедуваше дека било од млекото за пребришување... Какво млеко, корне колата.

Си земав чиста крпа и сретството од Стокомак и у гаража и си ја избришав цела кола внатре.

Така да топло НЕпрепорачувам, а можда и денес крај на работно време па не им се работело.

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2693
  • Шалабајзер
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3538 на: 21 Февруари 2021, 20:02:33 pm »
Јас уште имам позитивно искуство со пералната кај Реплек, обично сам ја перам по самоуслужниве или кај Бушав, али некогаш си треба и внатре убаво да ја фати некој внатрешно, а дечките кај Реплек океј си ја вршат работата, обично еднаш во два месеца ги посетувам, ама потенцирам убаво да ги избришат стаклата зашто возам навечер доста па ми сметаат шљаканици по нив...


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3539 на: 21 Февруари 2021, 21:00:48 pm »
Да не барам низ темава, дали може да ми пратите локации на самоуслужни перални во Скопје што имаат онаква густа активна пена (не Гала пералниве) и што работат или до касно или 24 часа?

@MartinAlfista викај ако переш така навечер :) Дојден и е редот и на мојата после сето автопатско возење.

П. С. Ми излегуваат спонзорирани постови од некоја перална со розева (ваљда активна) пена, може и тоа во предвид да се земе