Автор Тема: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили  (Прочитано 586493 пати)

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Кај мене од Оптимал амортизер се искорна(скина) држачот за стабилизатор што мислам дека е недозволиво и за најлошите производители на суспензија. Среќа стабилизаторот паднал на полуосовината а не нанапред, па не се направи поголема штета. Дали бил оригинален делот или фалсификат незнам...

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3845


Стигна денес.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Што е ова?

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3845
http://www.pure.com/archive/highway-300di

Кај мене основна намена му е да обезбеди USB/Line-In/iPod na FM антенски влез. Инаку во Британија популарни заради DAB радио претежно.
 

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Nekoj Mislenje? Sto da se zeme?

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Како бренд.  Еxtol !

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2781
Како бренд.  Еxtol !

Ама другиве имаат кутија во боја... шознам, добар фичр е и тоа.

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Ne e za kutijata vo boja tuku koe e podobro. Duplo e cenovnata razlika. Ako extol e podobro i vrsi rabota togas nema poenta da se kupuva nesto 1200 ako ima isto takvo za 600 :) do 1200 moze da se kupi i sonax cistac za felni (400 den) i nekoj sampon (200 den) :D kolku sto gledam po performansi kompresorive se isti, razlika e samo sto ednovo e plasticno valjda , drugovo metalno

Отсутен Mikroos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 921
Kade da kupam i kakov silikonski sprej? Mi krcka sedishteto vozacko na opel astra H, pa sakam da probam so sprejot da go resham problemot.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Силиконски спреј ако го прснеш во затворена просторија толку многу ќе труе, да нема да се седи наредни 3 месеци најмалку. А во наредните 10 години ќе се осеќа мирисот. Барем пробај колку труе на некое друго место, пред да прснеш - па после на своја рака. Може ќе ти се погоди некој што не откопува толку.

Јас би пробал со масло или тефлонски спреј ptfe.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Силиконскиот спреј е новата ракија.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Кажете му на човекот кај да купи, и јас сакам да знам, за наука ми треба.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Кажете му на човекот кај да купи, и јас сакам да знам, за наука ми треба.

Ако стварно ти треба силиконски спреј, го имаш на скоро секоја поснабдена бензинска, и во Хубо, Бриколаж и сличните на нив. Сум видел понекад и во Тинекс и Веро во нивните мали авто-катчиња, ама нема стално.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
На сите места кај што има спрееви со боја. Истите марки ги прават. Хубо рецимо.


Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Истиот силиконски спреј го имам од RenCo, мада треба да си купам пак, го потрошив.
Јес да труе многу, пример кога ги подмачкав вратите од кола, ама се луфтира брзо, така да не е страшно.  :)