Автор Тема: добар мајстор за плин  (Прочитано 2870 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16011
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: добар мајстор за плин
« Одговори #15 на: Јануари 06, 2014, 20:18:38 pm »
вака ти троши повеќе... заротирај ја плочаката за 90 степени накај расплињачата. пластичното куре на расплињачата исто така може да се ротира. него заротирај го накај плочката и смести тука цревце со се вентилот... и после ке ти треба добра штелка... од кај си? од скопје?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: добар мајстор за плин
« Одговори #16 на: Јануари 06, 2014, 20:21:06 pm »
ќе го средам и тоа деновиве.. но мислам дека ми е џабе без штелување.. од Скопје сум Кисела Вода поточно..

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: добар мајстор за плин
« Одговори #17 на: Јануари 06, 2014, 20:23:48 pm »
Охоо цревото под итно скрати го и тоа најкратко што можеш,позицијата на расплињачата иначе и ја би го оставил мешачот,а тоа што ти троши 20 литри плин провери си ги убаво електровентилите дали ти го затвараат протокот на плин,извади го цревото од мешачот и стави го во сад со вода на изгасена кола нормално провери дали излагаат меурчиња,нешто не е во ред со колата или уредот да троши 20л.

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: добар мајстор за плин
« Одговори #18 на: Јануари 06, 2014, 20:28:27 pm »
Хм тоа е добар трик.. ќе пробам мада мислам дека добар е вентилот...иначе предходно спрема татко ми трошел околу 11-12

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16011
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: добар мајстор за плин
« Одговори #19 на: Јануари 06, 2014, 21:06:01 pm »
заради преголемата должина на цревото и прекршувањето, потребен е поглем притисок за да им апроток и автоматски поголема потрошња...

среди тоа со цревото и плочката, и тркни до плимонт... за 100-че ке ти го штелнат... а може и безпари да пројдеш...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: добар мајстор за плин
« Одговори #20 на: Јануари 06, 2014, 21:46:03 pm »
Момци.. фала на советиве.. еве и поопширно објаснив се што ме мучеше последнава година ипол...
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,12356.new.html#new