Автор Тема: Затемнување на прозорци - Клима Фолии  (Прочитано 166940 пати)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #720 на: 02 Април 2024, 16:06:13 pm »
@Vlatce-Vectra така и ќе биде.

@Jimny 4500 монтажа, 2000 демонтажа. Перфектно е залепена кај што имаше претходно фолии, на подвижните стакла немаше фолија, а не е убаво исчистено стаклото и има влакно машко бело плус ;D

@Xristijan има во Прилеп тројца и сите се профи. Едниот ми побара монтажа и дњмонтажа 3500 и става секакви фолии по избор, има работено премногу коли и nissan gtr има лепено цел со фолија (не клима фолија, туку на екстериер), другиот 4500, со ASWF 6000.
Демек Дог се најфалени, ама ќе видеме.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1978
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #721 на: 02 Април 2024, 16:21:08 pm »
BiTuning од Битола работат со xpeal prime фолија веќе 12 години.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #722 на: 02 Април 2024, 18:05:32 pm »
Де бе. Толку професионалци во прилеп и битола, ти скопје идеше. Гориво и патарини, па јадење, па на либето да му земиш нешто, ѓаол ипол.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #723 на: 02 Април 2024, 18:07:58 pm »
Така и со Маршер направив, не ми дошол умот.
Сите фалени на форумов, ама некако...

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29135
  • CARclub.mk
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #724 на: 02 Април 2024, 18:08:40 pm »
Де бе. Толку професионалци во прилеп и битола, ти скопје идеше. Гориво и патарини, па јадење, па на либето да му земиш нешто, ѓаол ипол.

Е добро де, сакал да се прошета, ништо лошо во тоа. :)

@nestor04, пиши ПП ден-два пред да доаѓаш, да се најдеме некаде да ти дадам стикерчиња. :)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #725 на: 06 Април 2024, 22:56:13 pm »
Бев на корекција денес во Дог, има влага под фолијата, па ќе видиме, овој пат убаво им напоменав, посебно на вработената од Прилеп која се зачуди дека од Прилеп идам само за корекција на 2 стакла.

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #726 на: 06 Април 2024, 23:02:46 pm »
Чим има влага сеа спреми се и за трето одење...
Натанкај резерваро и 4 пат на вракање таман во шарлота на толумба
« Последно менување: 08 Април 2024, 14:21:35 pm Jimny »

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #727 на: 06 Април 2024, 23:06:03 pm »
Влагата е нормална појава, ако малку истражиш. Лошо е доколку "флеката" е светла, тоа е прашина. Трето одење ни под разно. Лепам тука и што сака нека биде.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
 • Eбач на батерии :D
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #728 на: 06 Април 2024, 23:57:43 pm »
Би ја продал ли астрата за 2000е ?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #729 на: 07 Април 2024, 03:12:25 am »
Не. Далеку од продажба.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #730 на: 08 Април 2024, 14:18:05 pm »
Крајно разочаран од Дог. Моментално едното стакло е бетар.


Моја нога таму повеќе не стапнува додека не се разбереме како луѓе. Два пати пат џабе...

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #731 на: 08 Април 2024, 14:22:16 pm »
Чим има влага сеа спреми се и за трето одење...
Натанкај резерваро и 4 пат на вракање таман во шарлота на толумба
влага не треба да има

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #732 на: 08 Април 2024, 14:23:58 pm »
Крајно разочаран од Дог. Моментално едното стакло е бетар.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Моја нога таму повеќе не стапнува додека не се разбереме како луѓе. Два пати пат џабе...
На страна од тема дали батко Маце (АРЈАН) ти го купи сатот? ти си негово мезимче  :)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #733 на: 08 Април 2024, 14:24:26 pm »
Дај бе Џимни не ми го поти.

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Затемнување на прозорци - Клима Фолии
« Одговори #734 на: 08 Април 2024, 14:28:10 pm »
Сеа и сЛнчаница удира колку е топло нека залади вечер ако чуваш фискалните мож ке спасиш нешто да ти рефундираат за непрофи затемнување