Автор Тема: Chiptuning  (Прочитано 185137 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: Chiptuning
« Одговори #345 на: 23 Мај 2020, 12:12:07 pm »
Тенкс, ама пред некој ден вртев, еве и сега, тел. бр. е исклучен. На моб. не дига никој. Ако работат уште да идам директ...
070313999
070 341 163

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3794
 • Боинг 747
Одг: Chiptuning
« Одговори #346 на: 05 Август 2020, 23:19:24 pm »
Ме интересира за Honda Civic 2.2 i-CDTi 140hp 2007 год. Дали има простор да се појача малку без да се остранува DPF ?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: Chiptuning
« Одговори #347 на: 06 Август 2020, 07:36:06 am »
Ме интересира за Honda Civic 2.2 i-CDTi 140hp 2007 год. Дали има простор да се појача малку без да се остранува DPF ?

Има, другар ми на А4 2.0 ТДИ му направија ремап без вадење на ништо, и добро си е веќе 2 год.
Он правеше во Степ ОН

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: Chiptuning
« Одговори #348 на: 19 Јули 2022, 11:36:53 am »
Искуства и совети за ремапирање на Ауди А3 1.6 тди 105 кс, поминати 150к км. Колата се вози најблаго кажано, динамично. Сервиси редовни.

+30%