Автор Тема: Електроника  (Прочитано 15168 пати)

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Електроника
« на: Јули 23, 2013, 01:47:30 am »
Замена на централниот дисплеј од инструмент таблата

На сопствениците на Ауди возила овој проблем веќе им е познат, недостаток на пиксели на централниотдисплеј од инструмент таблата. Особено кога надворешните температури се високи, дисплејот толку избледува да не можат да се видат предупредувањата кои Вашето возило Ви ги јавува, така да многу брзо можете да дојдете до несакан проблем, а и самите да не сте свесни за тоа. Овластените сервиси немаат дисплеј како резервен дел, туку ја менуваат комплетната инструмент табла по многу висока цена. Автотек Електроник Ви нуди замена на дисплејот со нов од Европско потекло и врвен квалитет.« Последно менување: Август 29, 2013, 22:49:20 pm Автотек Електроник »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33757
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електроника
« Одговори #1 на: Јули 23, 2013, 09:40:14 am »
Ааааа вас ве чекам....
Прашање: на Chevrolet Spark 2008 на централното дисплејче некои од дигитите не ми се појавуваат. Преклани кога беше -25 се изгубија и сега бројките парцијално ги покажува. Не е проблем бидејќи бројките се гледаат но ме нервира такво да го гледам.

Дали можете да ми понудите чаре за овој проблем? Во овластен сервис бараат малку височка но не баш недостапна цена за цела инструмент табла.


Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Електроника
« Одговори #2 на: Јули 23, 2013, 14:35:20 pm »
Ве молиме повелете во просториите на нашиот сервис. Локацијата Ви е веќе позната, а на телефонскиот број можете да закажете и термин. Тимот на Автотек Електроник ќе Ви ја каже најдобрата солуција за оваа аномалија.

https://www.facebook.com/Partner.na.Revochip

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33757
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електроника
« Одговори #3 на: Јули 23, 2013, 14:39:11 pm »
Да сте ми живи. Јас бидејќи работам од 8 до 17, пишете ми кој ден од оваа недела да поминам сабајле порано во 8 часот па да погледнеме што може да се направи.
Благодарам

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Електроника
« Одговори #4 на: Јули 23, 2013, 16:08:32 pm »
Работно време ни е од 8 - 16ч. Можете да дојдете во сабота, но имајте в предвид дека работиме до 13ч.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Електроника
« Одговори #5 на: Јули 23, 2013, 18:56:06 pm »
ajde i od mene edno dobredojde i edno prasanje. imeno pred 7-8 godini kupiv zx koj imase problem so kompjuterot pa nekoj go isklucil sauhot. dali sega mora da se zameni kompjuter ili moze da se popravi? Kolata se vozi no znae nekad na zagreano da izgasi i mnogu tesko da zapali povtortno. Isto taka nekad znae da zasecka uz voznja i mora da se presalta brzina...  Ako ne se lazam spored lokacijava "zafatot" so sauhot e praven kaj vas. Pozdrav

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html


Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Електроника
« Одговори #7 на: Јули 24, 2013, 00:34:08 am »
ajde i od mene edno dobredojde i edno prasanje. imeno pred 7-8 godini kupiv zx koj imase problem so kompjuterot pa nekoj go isklucil sauhot. dali sega mora da se zameni kompjuter ili moze da se popravi? Kolata se vozi no znae nekad na zagreano da izgasi i mnogu tesko da zapali povtortno. Isto taka nekad znae da zasecka uz voznja i mora da se presalta brzina...  Ako ne se lazam spored lokacijava "zafatot" so sauhot e praven kaj vas. Pozdrav

Повелете во нашиот сервис. Би Ве замолиле само да закажете термин, заради пребукираност. Искрено не се сеќаваме на овој случај, но секако дека ќе Ви излеземе во пресрет. Ве молиме samo да напоменете само дека сте од carclub.

Здраво и од мене.
Јас сум заинтересиран за тоа дали правите поправки на добро познатиот фабрички проблем со свирката и командите на волан (CIM модул) кај Astra H?

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&prev=/search%3Fq%3Dhttp://astra-h.ru/%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dk61%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official&rurl=translate.google.com&sl=ru&u=http://astra-h.ru/pages/remont_cim-modulya&usg=ALkJrhg8boalbGRtmRXuEsEpqprRK2UYYg

https://www.google.com/search?q=cim+module+repair+astra+h&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=fflb#client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US%3Aofficial&channel=fflb&sclient=psy-ab&q=cim+module+repair+astra+h&oq=cim+module+repair+astra+h&gs_l=serp.12...0.0.0.301108.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..22.psy-ab..0.0.0.NQUQYGbmYwk&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.49641647,d.Yms&fp=4ff67b4352027b92&biw=1920&bih=978

За овој случај најдобро е да дојдете кај нас во сервис, како би можеле да поставиме точна дијагностика. Најдобро е од 7 часот наутро и секако нагласете дека сте од carclub. Контакт лице - Горан.

Отсутен jarec1983

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 30
Одг: Електроника
« Одговори #8 на: Јули 24, 2013, 22:58:49 pm »
Здраво и прашање и од мене, сирена на peugeot 307  не работи и насочувачот на воздух не го насочува воздухот во сакан правец туку само во шофершајбна а на дисплеј од автоматска клима покажува дека дува кај и да сакаш, има решение?

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Електроника
« Одговори #9 на: Јули 24, 2013, 23:28:05 pm »
За решавање на проблеми ќе мора да дојдете со Вашето возило во нашиот сервис. Вака може само да зборуваме на памет, што воопшто не е професионално. Генерално, за се има решение. Повелете, Ве очекуваме. Истото важи за сите, претставете се дека сте од carclub и побарајте го Горан. Сервисот работи од 7ч до 16ч секој работен ден и сабота до 13ч. Заради големата гужва, најдобро е да дојдете што порано, а ако се работи за поголем проблем ќе може да закажете нареден слободен термин за работа. Ви благодариме на разбирањето.

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг: Електроника
« Одговори #10 на: Октомври 21, 2013, 14:34:29 pm »
Здраво, сакам да прашам за Ауди а4 2010 година нема трип компјутер(не покажува моментална потрошувачка и просечна само колку имаш километри со горивото) фабрички, на некои форуми читав дека тоа е софтверски заклучено и дека може да се отклучи со помош на ОБД кабел и соодветна програма, Дали е можно тоа и колку ке ме чини ако е возможно воопшто. поздрав

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Електроника
« Одговори #11 на: Октомври 22, 2013, 20:58:58 pm »
За вакви информации Ве молиме да се обратите на avtotek@t-home.mk или на 070/313-999, Горан. Поздрав!

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Електроника
« Одговори #12 на: Јануари 15, 2017, 01:19:35 am »
Централен дисплеј на Рено клио серија 3 2007.На топло се губат пикселите.Може да добијам понуда?знам дека не се поправа но дали може да ми изготвите понуда на заменски дисплеј?

Отсутен otrakan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 281
Одг: Електроника
« Одговори #13 на: Јануари 15, 2017, 09:56:50 am »
Здраво.Дали поправате bmw ccc navigation ги има во 3-ка и 5-ка бмв
;)

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
Одг: Електроника
« Одговори #14 на: Јануари 18, 2017, 01:59:14 am »
Zdravo dali mozete da ponudite nekoe resenie osven nov displej za vectra b ?
Standardna bolka kaj ovie vectri gubat pikselaza i nese otcituvaat site brojki i bukvi.