Автор Тема: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust  (Прочитано 7576 пати)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Kako sto pisuva vo naslovot  ;D POVELETE!!!

   

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5486
Одг: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust
« Одговори #1 на: 09 Јули 2013, 22:50:37 pm »
nemoj dami se smeeta samo da prasam dali od  punto 1.2 8v  moze dase izvlece nesto nekoj konj osven mene povekje da ima ili beznadezno e ???
i otprilika toa kolku bi kostalo

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust
« Одговори #2 на: 10 Јули 2013, 00:11:28 am »
nemoj dami se smeeta samo da prasam dali od  punto 1.2 8v  moze dase izvlece nesto nekoj konj osven mene povekje da ima ili beznadezno e ???
i otprilika toa kolku bi kostalo
Revo Technik gi pokriva samo vozilata od VW grupacijata ;)
   

Отсутен medvedenko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust
« Одговори #3 на: 03 Август 2013, 13:13:23 pm »
Здраво , сакам да ве прашам имам голф 2.0 тди 2005 година, има проблем со топло палење , сменив нов акумулатор , го проверивме алансерот , но пак го има тој проблем , и единствено нешто што успеав да најмда да прочитам дека тој проблем се решава софтверски, сакав да прашам дали вие тоа можете да го средите и колку би чинело поздрав

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust
« Одговори #4 на: 03 Август 2013, 14:48:16 pm »
Здраво , сакам да ве прашам имам голф 2.0 тди 2005 година, има проблем со топло палење , сменив нов акумулатор , го проверивме алансерот , но пак го има тој проблем , и единствено нешто што успеав да најмда да прочитам дека тој проблем се решава софтверски, сакав да прашам дали вие тоа можете да го средите и колку би чинело поздрав

Problemot e mehanicki...i da se nafati nekoj da ti go sredi softwerski nema da potrae ;)
   

Отсутен medvedenko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust
« Одговори #5 на: 03 Август 2013, 21:12:54 pm »
Оки, јас прашувам зошто така ми казаа а доколку знаете дека сепак станува збор за некој механички проблем би ви бил благодарен да ми казете на што поточно мислите дека е проблемот , и што треба да се замени ,

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust
« Одговори #6 на: 11 Август 2013, 23:57:33 pm »
Оки, јас прашувам зошто така ми казаа а доколку знаете дека сепак станува збор за некој механички проблем би ви бил благодарен да ми казете на што поточно мислите дека е проблемот , и што треба да се замени ,

Bi trebalo da se proveri megutoa mozno e zapusuvanje na usisnata grana ???