Пријатели на CARclub > Revo Technik

Summer SALE!!! 20% popust na bilo koj softver od Revo Technik do 18ti avgust

(1/2) > >>

2fast4you:
Kako sto pisuva vo naslovot  ;D POVELETE!!!

Vlatce-Vectra:
nemoj dami se smeeta samo da prasam dali od  punto 1.2 8v  moze dase izvlece nesto nekoj konj osven mene povekje da ima ili beznadezno e ???
i otprilika toa kolku bi kostalo

2fast4you:

--- Цитат: VLATCE-PUNTO на Јули 09, 2013, 22:50:37 pm ---nemoj dami se smeeta samo da prasam dali od  punto 1.2 8v  moze dase izvlece nesto nekoj konj osven mene povekje da ima ili beznadezno e ???
i otprilika toa kolku bi kostalo

--- Крај на цитатот ---
Revo Technik gi pokriva samo vozilata od VW grupacijata ;)

medvedenko:
Здраво , сакам да ве прашам имам голф 2.0 тди 2005 година, има проблем со топло палење , сменив нов акумулатор , го проверивме алансерот , но пак го има тој проблем , и единствено нешто што успеав да најмда да прочитам дека тој проблем се решава софтверски, сакав да прашам дали вие тоа можете да го средите и колку би чинело поздрав

2fast4you:

--- Цитат: medvedenko на Август 03, 2013, 13:13:23 pm ---Здраво , сакам да ве прашам имам голф 2.0 тди 2005 година, има проблем со топло палење , сменив нов акумулатор , го проверивме алансерот , но пак го има тој проблем , и единствено нешто што успеав да најмда да прочитам дека тој проблем се решава софтверски, сакав да прашам дали вие тоа можете да го средите и колку би чинело поздрав

--- Крај на цитатот ---

Problemot e mehanicki...i da se nafati nekoj da ti go sredi softwerski nema da potrae ;)

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија