Автор Тема: Офроуд тест на Субару Форестер.  (Прочитано 7178 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #15 на: Мај 09, 2011, 23:33:29 pm »
И јас имам стар Никон. А форестерот го бендиса?

Инаку за Субару мене многу ме бендиса боксерот и тоа што имаат 4х4 систем на сите возила. Ќе одам до салон деновиве (утре рецимо) да видам дали може да се направи еден краток тест на Импреза. Сега во фаза на тестирање коли сум и таман ме заинтригира колата. И легаси исто така е занимливо.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20341
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #16 на: Мај 09, 2011, 23:36:58 pm »
Ако имаат 2.0, ќе ти се свиѓа ;)

1.5 е тромава троа поише :-\
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5145
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #17 на: Мај 09, 2011, 23:38:55 pm »
Foresterot e poim za vozilo od taa klasa tuka kako i vo stranstvo.
Na izgled e ruzen a za performansi i kultiviranost ne sumjam zasto mnogu rabota i iskustvo e vlozeno vo toa vozilo.
Koja generacija e ovaa?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20341
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #18 на: Мај 09, 2011, 23:56:49 pm »
Не знам зашто ви е ружен Форестеров... Мене баш ми е онака убав... Елегантен, ненападен... Баш таман... Башка што е фантастично добро возило!

Последната генерација е.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #19 на: Мај 10, 2011, 08:36:59 am »
Полу Грк, полу Либиец (колку што разбрав). Се вика Насим. Многу, многу фин човек.


Потврдувам.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #20 на: Мај 10, 2011, 11:43:36 am »
Не знам зашто ви е ружен Форестеров... Мене баш ми е онака убав... Елегантен, ненападен... Баш таман... Башка што е фантастично добро возило!

Последната генерација е.


За намената има перфектен дизајн.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #21 на: Мај 10, 2011, 17:07:09 pm »
Еве ако сака некој да погледне како го тестирал Форестерот, Насим во Варна. Извесен муабет падна и за тој тест, па да посочам и за останатите!

Отсутен SUBARU MK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #22 на: Мај 10, 2011, 19:20:38 pm »
GOLEMA BLAGODARNOST OD SUBARU-TOLTU DO VASHIOT CARCLUB , A POSEBNO DO DENI ZA ODVOENOTO VREME I UBAVITE FOTKI.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Офроуд тест на Субару Форестер.
« Одговори #23 на: Мај 11, 2011, 15:09:40 pm »
Додаден е тест на крајот на првиот пост.