Автор Тема: 24h du Mans 2013  (Прочитано 11474 пати)

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12608
 • Пудингот на шоферството
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #45 на: Јуни 23, 2013, 13:55:06 pm »
Имам имам.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #46 на: Јуни 23, 2013, 14:38:17 pm »
Тојотата го претица аудито, и сега е само со 1 круг заостанување

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #47 на: Јуни 23, 2013, 15:00:12 pm »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #48 на: Јуни 23, 2013, 15:01:53 pm »
Тепавме пак :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #49 на: Јуни 23, 2013, 15:13:18 pm »
Не те видов таму во тимот, или се криеше?

Додуше не те ни знам, али се познава македонска фаца. ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40438
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #50 на: Јуни 23, 2013, 15:19:33 pm »
Честитам Лошко, се надевам ќе почастиш за победава :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #51 на: Јуни 23, 2013, 15:36:54 pm »
Почнуваме со славење :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3007
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #52 на: Јуни 24, 2013, 05:25:42 am »
Ај ако знае некој да ми каже, зашто некои возила имаа жути ама ептен жути светла ко со утринска мокрача да е напунет фарот? Сум ги приметил и порано таквите светла, ама еве сеа ми текна да прашам у 5 и пол сабајле :D

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: 24h du Mans 2013
« Одговори #53 на: Јуни 24, 2013, 06:42:24 am »
Така се разликуваат категориите.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #54 на: Јуни 24, 2013, 07:19:41 am »
Ај ако знае некој да ми каже, зашто некои возила имаа жути ама ептен жути светла ко со утринска мокрача да е напунет фарот? Сум ги приметил и порано таквите светла, ама еве сеа ми текна да прашам у 5 и пол сабајле :D

За полесно да се разликуваат прототипите од GT класите додека се вози во ноќта, сите од GT имаат жолти фарови, а сите прототипи имаат бели. Вака е полесно за возачите од GT да приметат дали позади нив се наоѓа некој како нив или прототип што е многу побрз.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #55 на: Јуни 24, 2013, 11:34:31 am »
Не те видов таму во тимот, или се криеше?

Додуше не те ни знам, али се познава македонска фаца. ;D

...по вакцината  ;D

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #56 на: Јуни 30, 2013, 11:16:38 am »

Le Mans 2013. We are back where we belong. Experience the highs and lows of our double-victory in the GTE class of the 24h of Le Mans in this video.

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #57 на: Јули 02, 2013, 10:37:36 am »
2014 Nissan (electric) and Porsche in LMP1

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3614
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #58 на: Јули 02, 2013, 14:30:40 pm »
МКДПетар, објасни малку подетално де.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: 24h du Mans 2013
« Одговори #59 на: Јули 02, 2013, 17:13:19 pm »
Електрикот на Нисан ќе биде надвор од конкуренција, нешто како делтавингот лани. Ќе вози ама нема да се класифицира. На 24ч Нирбургринг Порше исто возеше GT3 R Hybrid (со замаец, без батерии) што не влагаше во генерален пласман. Тоа се тие едно или две места во трката што се доделуваат за тестрирање на интересни технологии.