Автор Тема: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport  (Прочитано 115503 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #780 на: Јуни 08, 2019, 22:18:47 pm »
Леле лакот :( :(
Надвор ја чуваш?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3447
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #781 на: Јуни 08, 2019, 22:26:22 pm »
Cuore секоја чест!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17661
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #782 на: Септември 25, 2019, 06:58:20 am »
Стигна ламелата, се монтираат и спиралите. Бај д веј мајсторот ме обавести дека претходно ламелата била мењата но ја утнале па монтирале помал сет.

Јел то могуче људи моји ?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #783 на: Септември 25, 2019, 08:26:16 am »
Ако корпата пасуела на штрафови... ;D
Колку км ти издржа оваа ламела, нетачнава?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7893
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #784 на: Септември 25, 2019, 09:29:58 am »
Стигна ламелата, се монтираат и спиралите. Бај д веј мајсторот ме обавести дека претходно ламелата била мењата но ја утнале па монтирале помал сет.

Јел то могуче људи моји ?
Погоди кој ја утнал?  ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17661
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #785 на: Септември 25, 2019, 10:02:12 am »
Нема врска ова со сегашниве мајстори, оваа ја монтирале негде 98-99 та. Јас колата ја купив 2000 та...

Сеа ќе биде побрза  8)

Него како да го решам проблемот со предниот лонец, он и вака фаќа по лежечи тек сеа со спирали. Ќе мора изгледа да иде под нож ...

@Simo - Carrier159 , ламелата не беше лоша, потисната јебеше ...
« Последно менување: Септември 25, 2019, 10:14:40 am Cuore Sportivo »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11265
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #786 на: Септември 25, 2019, 10:27:31 am »
strait pipes

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #787 на: Септември 25, 2019, 11:44:50 am »
TwinSpark без лонци и ѓезвиња само ;D


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #788 на: Март 25, 2022, 21:33:11 pm »
@Cuore Sportivo  жива ли е 155-кава?
Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33006
 • Таков е животот... јебига
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #789 на: Март 25, 2022, 22:21:37 pm »
Кој знае Куоре дал е жив, 155-ката налет

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17661
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #790 на: Јуни 23, 2022, 10:20:24 am »Извлечени преку 100 дупки од град, следно стругање ...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27782
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #791 на: Јуни 23, 2022, 10:44:37 am »
Ајде, аирлија!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16361
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #793 на: Јуни 23, 2022, 12:31:19 pm »
Како светеше кога прв пат ја видов кај соборен храм на времето! Се надевам исто така ќе светне пак!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #794 на: Јуни 23, 2022, 13:25:07 pm »
Да ти даам 500е да се решиш од кантава, да не вложваш у нејзе веќе... :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.