Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 275439 пати)

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6404
 • Бенве сие бенве
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1530 на: 07 Јуни 2024, 12:46:23 pm »
Еве од мене во домашни услови со скромно познавање од чистење.Sent from my iPhone using Tapatalk


Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6404
 • Бенве сие бенве
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1532 на: 07 Јуни 2024, 13:06:10 pm »
Да афтермаркет е, некаде у драчево местено 9000ден плус 500 монтажа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
 • Шалабајзер
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1533 на: 07 Јуни 2024, 18:13:25 pm »
No turbo, no fun :)

Отсутен dudin

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 333
Хемиско чистење
« Одговори #1534 на: 08 Јуни 2024, 11:31:55 am »
Дали некој има користено Ductile од Labo и како сте задоволни?

Сакам да го користам за цела внатрешност вклучувајќи: пластика, кожа, еко кожа и алкантара

https://carwash.mk/Ductile

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1535 на: 10 Јуни 2024, 19:03:40 pm »
Еве од мене во домашни услови со скромно познавање од чистење.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Незнам какви биле претходно седиштата, ама ова изгледа профи исчистено. Да малку подобјасни ја процедурата и средствата на чистење? Од алати за чистење имам четка за на батериска и желба да ги исчистам седиштата, толку.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1536 на: 10 Јуни 2024, 19:07:26 pm »
Ќе ти требаат едно 500 евра за екстракторот кој го има @MAPJAH ... Само тоа.

Multistar он ќе ти поклони, има за извоз...

:P

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6404
 • Бенве сие бенве
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1537 на: 10 Јуни 2024, 20:07:00 pm »
Не беа чисти седиштата, со мултистар чистев и со рачна четка, многу груба е таа за на штрафилица што ја имам. После тоа салам перење со топла вода. Ептен со мерск работев, може и до тоа да е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1538 на: 10 Јуни 2024, 21:19:05 pm »
голема улога игра непушењето внатре