Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 209255 пати)

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8108
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1335 на: Февруари 10, 2022, 21:11:44 pm »
би го напрајл некој ова на извадена патосница ?

https://youtu.be/kqdvAbumPAk?t=2326

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4704
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1336 на: Февруари 10, 2022, 21:20:44 pm »
На патосница или на теписонот?

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8108
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1337 на: Февруари 10, 2022, 21:44:48 pm »
патосница од кола.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13167
 • Пудингот на шоферството
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1338 на: Февруари 10, 2022, 21:58:24 pm »
Чаре за мрсноча од скара на седиште?Или да барам други целосно кожни седишта?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
 • Имигрант
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1339 на: Февруари 10, 2022, 22:20:55 pm »
Чаре за мрсноча од скара на седиште?Или да барам други целосно кожни седишта?
Се вади лесно. Ако имаш некој усисивач што може вода да усисува иди во ДМ има една пена за чистење на текстил и со нејзе нанеси, истругај убаво со четка и пробај да го усисаш. повтори 2/3 пати процесот и би требало да излезе.. ако не има во Action маркетите за сваштарија Degreaser земи една флаша и истото како и со пената... 100% излегува. тоа вади и флеки од уље.

btw: далеку си ми таму горе иначе ќе го решевме уз едно пиво.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4704
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1340 на: Февруари 10, 2022, 22:30:36 pm »

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13167
 • Пудингот на шоферството
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1341 на: Февруари 10, 2022, 22:34:36 pm »
Чаре за мрсноча од скара на седиште?Или да барам други целосно кожни седишта?
Се вади лесно. Ако имаш некој усисивач што може вода да усисува иди во ДМ има една пена за чистење на текстил и со нејзе нанеси, истругај убаво со четка и пробај да го усисаш. повтори 2/3 пати процесот и би требало да излезе.. ако не има во Action маркетите за сваштарија Degreaser земи една флаша и истото како и со пената... 100% излегува. тоа вади и флеки од уље.

btw: далеку си ми таму горе иначе ќе го решевме уз едно пиво.
Има една пена од TurtleWax ако не ќе земам од неа,само уште усисивач да најдам ко така.
Инаку,повели на пиво,флеката нека стои. :)
 
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8108
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1342 на: Февруари 10, 2022, 23:33:15 pm »
патосница од кола.


Why not?
Kade, kolku ? Ne znam sungjeron odzadi dali kje se raspartali. Pisi pp

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2540
 • Шалабајзер
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1343 на: Мај 13, 2022, 10:01:32 am »
Дечки, да не барам по темиве, добар АПЦ ама 1литро кај да купам, хубо грас?


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 336
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1344 на: Мај 13, 2022, 10:34:41 am »
Дечки, да не барам по темиве, добар АПЦ ама 1литро кај да купам, хубо грас?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Добар или евтин ?

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2540
 • Шалабајзер
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1345 на: Мај 13, 2022, 11:43:26 am »
Дечки, да не барам по темиве, добар АПЦ ама 1литро кај да купам, хубо грас?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Добар или евтин ?
Добар


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)