Автор Тема: Photoshop Tuning  (Прочитано 89026 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #30 на: Јуни 08, 2011, 00:18:00 am »


Работава е дај што даш а ??  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #31 на: Јуни 08, 2011, 08:12:58 am »
Добро бе дечки, наместо да фатите да чепкате коли, вие се фативте за наградите..

Отсутен NetworX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 929
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #32 на: Јуни 08, 2011, 13:59:17 pm »
Viva la Macedonia! ;D
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 691
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #33 на: Јуни 08, 2011, 15:56:05 pm »
Дас Администраторот ве искара.
« Последно менување: Ноември 25, 2011, 15:55:50 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #34 на: Јуни 09, 2011, 08:43:39 am »
Хехе добро шефе само не не тепај! :D Ајде еве едно мое аматерско дело



Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3453
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #35 на: Јуни 09, 2011, 09:04:36 am »
Какво аматерско бе-ова е едно од подобрите PS дела ;)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #36 на: Јуни 09, 2011, 15:51:47 pm »
Добро е направено,само имам неколку забелешки!
Сенките не ти се добро направени и гумите не се ленгати на тоа коцките
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #37 на: Јуни 09, 2011, 17:37:15 pm »
Сонцето од горе грее така да иста ке си биде сенката, а гумите се истите како горе само проширени, па ако на обичната слика не се легнати на коцките тогаш ни на моево не се

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #38 на: Јуни 09, 2011, 18:34:49 pm »
мене прилично ми фаќа око :)
не е битно дали е направено профи или аматерски битна е визијата :D
од мене имаш 5+  :D
(ако моеш дај ми линк од фоткава :) )
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #39 на: Јуни 09, 2011, 18:47:57 pm »
Фала за 5ката :D Инаку му ја покажав сликава на другар што има гранде пунто, се попали вакво да го прави ;D

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #40 на: Јуни 09, 2011, 19:03:38 pm »
ништо ништо :D
хахахха абе многу луѓе се попалиле на Ps креации и многу рекле дека ќе го направат исто алии....само рекле!  ::)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #41 на: Јуни 13, 2011, 22:35:36 pm »
Najnovata moja kreacija...Honda Prelude :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #42 на: Јуни 14, 2011, 01:45:45 am »
Нино, пушти ми мејл у ПП, да ти пратам некое сликиче :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #43 на: Јуни 14, 2011, 16:54:07 pm »
Пратено :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #44 на: Јуни 14, 2011, 22:13:04 pm »
Еве само ДОКАЗ дека не е битно колку кеш ке фрлиш за колата....БИТНА Е ВИЗИЈАТА!;D ;D ;D ;D ;D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/