Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 851962 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2715
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11400 на: Септември 20, 2021, 12:09:38 pm »
Многу голем panel gap има како за нова кола, полошо и од Тесла :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4911
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11401 на: Септември 20, 2021, 12:23:05 pm »
Врата од Мито му имаат ставено изгледа на оваа  :D

Присутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 186
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11402 на: Септември 21, 2021, 09:40:34 am »
„Јас не продавам iPad со возило околу него. Јас продавам Alfa Romeo!“

https://www.carclub.mk/2021/09/20/jean-philippe-imparato-vozilata-na-alfa-romeo-ke-gi-orientirame-kon-vozacot-i-ke-imaat-sto-e-mozno-pomalku-ekrani/

Свака част.

Знам дека фориве се више тепање мртов коњ, али коментар на Редит поврзан за темава ме засмеа: ;D ;D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18845
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11403 на: Септември 21, 2021, 11:04:54 am »
Ко Ферари што немаше да направат СУВ. :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16509
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11404 на: Септември 24, 2021, 20:18:20 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11405 на: Септември 24, 2021, 23:35:24 pm »
600 HP 1200 Kg 2.9 V6 Quadrifoglio engine
Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11406 на: Септември 25, 2021, 19:43:02 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10282
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11407 на: Септември 27, 2021, 08:25:54 am »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16509
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11408 на: Септември 28, 2021, 17:20:45 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11409 на: Септември 29, 2021, 07:28:52 am »
Не сум сигурен дали сликава е за во тема „Alfa“, или за у „Ferrari“ :)
Enzo Ferrari at the Targa Florio 1920 driving an Alfa Romeo 40-60 racing type.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1148
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11410 на: Септември 29, 2021, 09:05:15 am »
Овој Месут Озил ли е

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11411 на: Септември 29, 2021, 12:20:03 pm »
Втор братучед. :D

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11412 на: Септември 29, 2021, 12:28:42 pm »
Навистина редок лепотан.
Среќа не бил до толку нарцис па да ги црта моделите пред огледало.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4183
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11413 на: Септември 30, 2021, 18:12:47 pm »


Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11414 на: Октомври 03, 2021, 20:36:15 pm »
Ај да ве одсрамам да клајте некое видео да споредиме колку коњи ми се умрени во споредба со поновите  :)
147 1.9 150кс