Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1197613 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11745 на: 28 Март 2023, 12:59:05 pm »
Da ne ti se verva deka ke ja proizvedat

Нема да ја произведат.

Ова е само рендер на некој 3д артист.
Нит е најавена од Алфа Ромео нит ќе се прави караван.

Замена за караван е Stelvio.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6576
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11746 на: 28 Март 2023, 13:54:09 pm »
Ко се тркала и не слушаат што сакат луѓето, нека произведуваат Стелвио, што едвај се продава.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20075
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11747 на: 28 Март 2023, 14:43:01 pm »
Ко се тркала и не слушаат што сакат луѓето, нека произведуваат Стелвио, што едвај се продава.

И двете едвај се продаваат ама Стелвио е во подобра ситуација.

https://carsalesbase.com/europe-alfa-romeo-stelvio/
https://carsalesbase.com/europe-alfa-romeo-giulia/

Отсутен tomm1060

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11748 на: 20 Април 2023, 21:23:38 pm »
Биди мангуп, навивај за Вардар  8)

What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Follow me on IG: https://www.instagram.com/disco_volante159/#

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11749 на: 06 Мај 2023, 10:17:14 am »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6964
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11750 на: 09 Мај 2023, 13:01:07 pm »
Кај @Simo - Carrier159 у гаража:

 https://youtu.be/P0wJ0CD1IOI

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11751 на: 10 Мај 2023, 07:06:21 am »
Кај @Simo - Carrier159 у гаража:

 https://youtu.be/P0wJ0CD1IOI

Аууу, @AUUU немој вака, жити мајка! Солзи на очи ми дојдоа.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 918
 • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11752 на: 13 Мај 2023, 21:54:00 pm »LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11753 на: 21 Мај 2023, 00:05:32 am »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11754 на: 22 Мај 2023, 12:00:10 pm »
Ремек дело, ама и скапичко. Сеа знам оди едно со друго, јасно ми е :)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11755 на: 14 Јуни 2023, 11:13:42 am »
Скроз други ауто.  :)


Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11756 на: 07 Јули 2023, 22:55:28 pm »
Алфисти, ај дајте совет за MiTо, лепшава половина сака такво количе, читам менувачи лоши и др. Кој мотор најмалку ке "багува" 1.4 атмосферец, 1.6 Jtd?
>>>>><<<<<

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11757 на: 07 Јули 2023, 23:13:18 pm »
Ако се плашиш од мењачот, тогаш избегнувај 1.6 јтд и 1.4 тб 155.
Ако се плашиш од моторите, Мултиер избегнувај ги.

Ако не се плашиш од ништо, Mito QV 170 Multiair со TCT е shit-ot :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5742
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11758 на: 07 Јули 2023, 23:28:37 pm »
Или скратено 1.4 т-џет со 120кс 😁.
Симо ниско седење има митото,за разлика од 147?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11759 на: 07 Јули 2023, 23:34:41 pm »
Не е ниско седењето, отприлика како 147, мооожда малце пониско... што знам, не можам да се сетам дека имаше некоја драстична разлика во позицијата.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.