Автор Тема: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.  (Прочитано 231392 пати)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17298
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1710 на: 27 Февруари 2024, 19:24:03 pm »
Кај дојч амбасада има некаде паркинг(платен) или тешко?


Тука ако најдеш место, и пешадија.

[ЛИНК ИЗБРИШАН ОТИ ОСМИЦА НЕМА КАЈ ДА ПАРКИРА]

Или да истераш до КАМ Маркет, тука имаш баш гаража со плаќање:

https://maps.app.goo.gl/fdWvoysNt8agscVF6
« Последно менување: 29 Февруари 2024, 17:16:00 pm MartinAlfista »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1711 на: 29 Февруари 2024, 14:09:36 pm »
Така, така. Давај му ти линкови од мојот паркинг, па ќе се чудиме ние после кај да паркираме.

Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1831
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1713 на: 19 Март 2024, 08:38:07 am »
Официјално, од летово најдоцна на есен зонско околу бивша МиДа-Машински, Карпош1, Млечен-Тафталиџе и мислам уште една населба ама не сум сигурен..

Уримеее пер паркинзииииме


Sent from my iPhone using Tapatalk

@Kikac со Ми-Да веќе се оствари, а покрај тоа, сега и улиците. „Никола Тесла“ и ул. „Руѓер Бошковиќ“ во Карпош се зонски паркинг (D42 зона пон-саб 07-23). А таа и тесната уличка позади теренот на Орце школото. (Веројатно и други помали улички, толку успеав со тротинетката да видам.)

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1714 на: 19 Март 2024, 09:25:16 am »
Официјално, од летово најдоцна на есен зонско околу бивша МиДа-Машински, Карпош1, Млечен-Тафталиџе и мислам уште една населба ама не сум сигурен..

Уримеее пер паркинзииииме


Sent from my iPhone using Tapatalk

@Kikac со Ми-Да веќе се оствари, а покрај тоа, сега и улиците. „Никола Тесла“ и ул. „Руѓер Бошковиќ“ во Карпош се зонски паркинг (D42 зона пон-саб 07-23). А таа и тесната уличка позади теренот на Орце школото. (Веројатно и други помали улички, толку успеав со тротинетката да видам.)

https://karpos.gov.mk/%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%BE%D1%88-1-%D0%B8/

Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1715 на: 28 Март 2024, 19:29:40 pm »
👊🤝👊

Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1717 на: 10 Мај 2024, 20:09:05 pm »
Nie prirodna intelegencija nemame ne pa vestacka. Znajs oti kina SE pametni a nie ne ?