Автор Тема: Tepisonski Patosnici  (Прочитано 87041 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Tepisonski Patosnici
« на: 14 Април 2013, 14:57:56 pm »
Na nasiot FB profil se postaveni sliki od nekolku modeli tepisonski patosnici. www.facebook.com/navlaki

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54756
 • Махер
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #1 на: 14 Април 2013, 22:22:00 pm »
Тоа бе самчо, еве дојде Април веќе... Да се фатиме за работа!

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #2 на: 14 Април 2013, 22:50:51 pm »
Има за Алфа 147 ца?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #3 на: 14 Април 2013, 23:46:27 pm »
Ima, utre ke objavam slika, izrabotivme za edno nase CarClub drugarce ! :)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #4 на: 15 Април 2013, 08:19:48 am »
Има за Алфа 147 ца?

Има, има. Можиш да ги видиш кај мене кога сакаш.
;)

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #5 на: 15 Април 2013, 08:24:40 am »
Не мора да гледам, кажи дали би ги „препорачал на пријател“, дали „повторно би ги купил“ и ако може да добијам цена во ПП ако не овде.  :)

Има ли закачки за фабричките фиксатори да не ми се бутаат под педали?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #6 на: 15 Април 2013, 10:05:35 am »
Во саботата ги зедов, уште не сум ги тестирал.
;D

Иначе супер изгледаат, убави меки се со груба гума одздола. Нормално дека ги препорачувам на пријател.
Формата е супер погодена, дека се мери на лице место. Таа што е кај педалите треба денес да си ја земам, па ќе видиме дали ќе треба додатни фиксатори.
Иначе нема додаток за фабричките фиксатори, ваљда има од унверзалните ако има потреба.

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #7 на: 15 Април 2013, 10:09:20 am »
Потврдувам и јас убави ми се видоа кај 8ца.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #8 на: 15 Април 2013, 11:19:00 am »
Ако ти беа убави, зошто ми ги газеше а?

:D

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #9 на: 15 Април 2013, 11:19:17 am »
Во саботата ги зедов, уште не сум ги тестирал.
;D

Иначе супер изгледаат, убави меки се со груба гума одздола. Нормално дека ги препорачувам на пријател.
Формата е супер погодена, дека се мери на лице место. Таа што е кај педалите треба денес да си ја земам, па ќе видиме дали ќе треба додатни фиксатори.
Иначе нема додаток за фабричките фиксатори, ваљда има од унверзалните ако има потреба.
Чекам апдејт :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #10 на: 15 Април 2013, 14:02:04 pm »
Zdravo! Gotovi se mozes da gi zemes, a i sliki ke ima SEGA! Inaku za alfa se specificni fabricnite fixatori i nemoze da se nabavat, a za site drugi vozila imame orginal fixatori kako sto se fabricnite, se gleda i na slikite na fb sto gi objavivme. Inaku i bez fixatori, samiot granulat (grubata guma) se prilepuva za tepihot od kolata i nema sansi da mrda i da smeta. Za site nasi prijateli i musterii od denes ima i podarok! :) pozdrav

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #11 на: 15 Април 2013, 14:54:35 pm »
Фала ти Самчо за прекрасните патосници и одличната услуга.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #12 на: 15 Април 2013, 19:04:48 pm »
Монтиран возачкиот и петиот патосник. Супер се.
Нема влечење од папучите или од нозете.
Одлино се залепени за подот.

И мало поклонче гратис. :)

Уште еднаш, фала до Самчо.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #13 на: 15 Април 2013, 20:38:19 pm »
Ќе добијам ли понуда цена во ПП ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #14 на: 15 Април 2013, 20:58:26 pm »
Zasto PP cenata e javna. 1300 den - 10% car club popust 1170 + osvezuvac za klima!