Автор Тема: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!  (Прочитано 1215741 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13395 на: Јули 08, 2021, 06:30:35 am »
Дајте некој со снек, ама да не е глуп као Сноупирсинг или како и да се викаше...

Клима неам, у пичку, дајте да оладам мозок со нешто :(
Не знам дали уште може да се најде ова за глеање. Одлично е за ладење без клима, цело време е у снеК:

https://www.imdb.com/title/tt1958961/?ref_=vp_vi_tt


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13396 на: Јули 08, 2021, 10:51:43 am »

...мада фрузирчето во Супермен по симпатично и стоеше.

Едит: посимпатично.

 ;D
« Последно менување: Јули 08, 2021, 11:14:17 am Stratro »

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6177
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13397 на: Јули 08, 2021, 11:52:56 am »
Каква трансформација, да не и беа тие крупни црни очи, немаше да ја познаам.

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1611
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13398 на: Јули 08, 2021, 13:32:48 pm »
Дајте некој со снек, ама да не е глуп као Сноупирсинг или како и да се викаше...

Клима неам, у пичку, дајте да оладам мозок со нешто :(

@loopz Иам поглуп со снек од Сноупирсинг ако сакаш целосно да го изладиш мозокот - Fast and Furious 8  ;D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4420
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13399 на: Јули 08, 2021, 13:40:47 pm »
Cerro Torre
https://www.imdb.com/title/tt2964324/?ref_=tt_urv

Документарец/Филм за искачувањето на планинава, ако си по такви работи, го има бесплатно на RedBull TV апликацијата, претежно е на германски и малку англиски, ама има превод.
Давид Лама загина во лавина по неколку години, на башка експедиција.


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13400 на: Јули 08, 2021, 13:53:56 pm »

...мада фрузирчето во Супермен по симпатично и стоеше.

Едит: посимпатично.

 ;D

Како дете љубев вакви фризури, особено на глумици како Кики. :)
До времето на Супермен, веќе бевме за озбилно со неа. :D
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13401 на: Јули 18, 2021, 22:49:39 pm »
Викендов се потсетив колку е предобар филмов.


Апропо...


Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3774
 • MadaFunker
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13402 на: Јули 19, 2021, 00:00:35 am »
Israel / PLO преговори во Норвешка, вистинска приказна горе долу   :)
New blood of old school

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4589
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13403 на: Јули 19, 2021, 09:07:36 am »
Дајте некој со снек, ама да не е глуп као Сноупирсинг или како и да се викаше...

Клима неам, у пичку, дајте да оладам мозок со нешто :(

https://www.rottentomatoes.com/m/arctic_2019

Пред некој ден го гледав... Спор филм, многу спор и не баш лесен за гледање. Ама да знаеш снег има колку сакаш. :)
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13404 на: Јули 22, 2021, 09:35:32 am »
Astronaut Chris Hadfield Reviews Space Movies, from 'Gravity' to 'Interstellar'

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13405 на: Јули 23, 2021, 19:50:00 pm »

Многу фама...
Музика: Ханс Зимер.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 334
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13406 на: Јули 25, 2021, 11:36:03 am »
Актерскава екипа е топ али ќе видиме што ќе излезе на крај :D
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13407 на: Јули 28, 2021, 12:53:30 pm »
"Education system works....it just takes too long".


Пре-кра-сен пристап кон музика и свирење.
Вистински ментор.


Нормално, нема ништо приближно да чуеш од префриган универзитетски професор.

Short version:
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13408 на: Јули 31, 2021, 17:17:28 pm »
Излегол добар торент за Fast 9.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4053
Одг: Што спуштате, гледате или сте гледале(ФИЛМ)!!!
« Одговори #13409 на: Јули 31, 2021, 17:37:30 pm »
Од некни е... Го тргнаа едно време, па го вратија...