CARclub.mk ФОРУМ > Објави, известувања, комуникации со Администратори

Ваши забелешки, проблеми, предлози

(1/1111) > >>

Banzai:
Тука пишете ако имате некоја забелешка во врска со форумот. Сеедно дали е од техничка природа, нешто не ви функционира, не ви се допаѓа како изгледа или пак имате забелешки или сугестии во врска со темите, однесувањето на некој член или слично.

Да не ги бараме забелешките раштркани низ сите теми :)

zOkO:
Дали е могуче малце да се зголемат аватарите пошо сеа се некако малецки, а и фонтот коа више сум тука :)

zeroSignal:
Аватарите се зголемени на 100x100 пиксели, додај го пак аватарот за да се зголеми. Би ти препорачал да користиш помала слика од таа сега што ја користиш, чисто за побрзо вчитување.
Конкретно каде да се зголеми фонтот? Ти си прв со ваква забелешка.

zOkO:

--- Цитат: zeroSignal на 13 Јануари 2011, 18:18:48 pm ---Аватарите се зголемени на 100x100 пиксели, додај го пак аватарот за да се зголеми. Би ти препорачал да користиш помала слика од таа сега што ја користиш, чисто за побрзо вчитување.
Конкретно каде да се зголеми фонтот? Ти си прв со ваква забелешка.

--- Крај на цитатот ---

Шо се тиче сликата, од url ја повлекува така да ја колку шо знам нема везе колку е голема (не тврдам) али и така треба да ја барам за линкот, па ќе побарам помала. Фонтот на постовиве некако малечок ми е или можда е све ствар на навика. Нема везе ако сум једини, ондак до мене е ќор сум :)

zOkO:
Сликица најдов помала од претходната арно ама поголема од 100х100. Изгледа преку url или од PC кога ја прикачуваш форумов некако безвезе ја смалува (ако е поголема). Ја смалив па ја прикачив и сеа си е во оригинални димензии. Нејсе, сеа имам друга забелешка :) Кога се квотира не дава никакви опции односно го смета исто како за брз одговор и нема смајлиња, опции за јутјуб и сл. Това би могло да се каже :)

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија