Автор Тема: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!  (Прочитано 79657 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #270 на: 01 Јуни 2011, 16:18:53 pm »
Баблс е популарен!
Бре бре бре, гледам на слика го ставиле :)
Сега да го продадам ќе можам нова Алфа 166-ка да си купам а?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20609
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #271 на: 01 Јуни 2011, 16:31:09 pm »
Баблс е популарен!
Бре бре бре, гледам на слика го ставиле :)
Сега да го продадам ќе можам нова Алфа 166-ка да си купам а?

Нова, не, а на старо, ќе можеш да најдеш, со некоја симболична доплата ;D ;D ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #272 на: 01 Јуни 2011, 16:33:26 pm »
Vote Bubbles for President :)

Отсутен Zvrki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 396
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #273 на: 01 Јуни 2011, 17:07:56 pm »
  Јас на враќање се зајадов со зелена металик астра купе од постарите. Имаше огромен топ позади и до 170 - 180 км/ч се држеше одлично. Беше на Охридски таблици и се јадевме од втората патарина на Гостивар-Тетово до Сарај. На крај културно се поздравивме. Баш ме занима што мотор беше.

Da da ve vidov me projovte na Gostivar Tetovo. Neznam dali primeti deka me projde :)

Со што ауто беше ти ?

So Yaris

Отсутен Ludi Kure

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 219
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #274 на: 03 Јуни 2011, 00:37:41 am »
aj nareden pat zdravje i na nekoja emisija da ne ima kako avto magazin,visoki oktani, ipak opaki momci sme zasluzuvame :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20609
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #275 на: 03 Јуни 2011, 01:23:32 am »
aj nareden pat zdravje i na nekoja emisija da ne ima kako avto magazin,visoki oktani, ipak opaki momci sme zasluzuvame :)

Give it time... ќе биде и тоа ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #276 на: 03 Јуни 2011, 10:33:12 am »
За нас треба нова емисија да напраат...Високи Промили да се вика...и Гојдо како гласноговорник на форумов со брендираната ракија во рака дава интервју за емисијата...благо припит...!!!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #277 на: 03 Јуни 2011, 10:39:50 am »
Апсурдот да биде поголем гОјде даде ракија на деца кој најако нешто што пробале у живот им е кока кола, а на човек кој месечно цепа 3 литра ракија ништо.  Му ебам тоа маздата да му ебам.  :( :( :( :(

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #278 на: 03 Јуни 2011, 11:05:21 am »
Апсурдот да биде поголем гОјде даде ракија на деца кој најако нешто што пробале у живот им е кока кола, а на човек кој месечно цепа 3 литра ракија ништо.  Му ебам тоа маздата да му ебам.  :( :( :( :(

:):):)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #279 на: 03 Јуни 2011, 11:27:41 am »
Апсурдот да биде поголем гОјде даде ракија на деца кој најако нешто што пробале у живот им е кока кола, а на човек кој месечно цепа 3 литра ракија ништо.  Му ебам тоа маздата да му ебам.  :( :( :( :(

:):):)

;D ;D ;D

Шала S16, осим за ракијата  :(

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #280 на: 03 Јуни 2011, 11:33:30 am »
Апсурдот да биде поголем гОјде даде ракија на деца кој најако нешто што пробале у живот им е кока кола, а на човек кој месечно цепа 3 литра ракија ништо.  Му ебам тоа маздата да му ебам.  :( :( :( :(

:):):)

;D ;D ;D

Шала S16, осим за ракијата  :(


Јасно јасно :) Само му се восхитувам на начинот на кој си ја терате конверзацијата :):)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #281 на: 03 Јуни 2011, 13:15:32 pm »
Абе јас им дадов да ја носат, а они ми киднаа со ракијата. Требаше да ја пиеме на собир, ама да не ја барам назад да не испадне дека сум ја донел па се клошарам да си ја земам назад. Како и да е, Куоре не те видов во кафанчето.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #282 на: 03 Јуни 2011, 13:34:15 pm »
Абе јас им дадов да ја носат, а они ми киднаа со ракијата. Требаше да ја пиеме на собир, ама да не ја барам назад да не испадне дека сум ја донел па се клошарам да си ја земам назад. Како и да е, Куоре не те видов во кафанчето.

   Чувај едно литренце за некој нареден собир, ја се надам ќе обезбедам прасенце.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #283 на: 03 Јуни 2011, 13:55:05 pm »
Еми коа така...ние да не идеме со коли на нареден собир да си земеме автобус или такси, најубаво...;D

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #284 на: 03 Јуни 2011, 14:21:46 pm »
Еми коа така...ние да не идеме со коли на нареден собир да си земеме автобус или такси, најубаво...;D

Јас ке ве возам :)