Автор Тема: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!  (Прочитано 79659 пати)

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #255 на: 01 Јуни 2011, 13:19:50 pm »
Добар е стрипов, Carclub стрип.
« Последно менување: 25 Ноември 2011, 16:00:37 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #256 на: 01 Јуни 2011, 14:02:22 pm »
Значи ова алфистиве се бетер од бугарите и бетер од батко Ѓорѓија. Се што ќе видат е бугарско, т.е. се што ќе видат сакаат да е нивно.

Мазда 6 нема ама баш ништо ископирано од Алфа, за обратно не знам. Но знам дека други возила користат платформа, мотор и ред други работи дизајнирани од Мазда.

Дизајнот е независен и е еволуција од своите претходници, т.е. Мазда 626 генерација 5. Практично дизајнот на Мазда 6 е практично Мазда 626-5 со доста по-агресивни линии, дизјанирана во 2002 од страна на нејзиниот тим предводен од Јоши Сато. Основниот дизајн е Мазда 626 генерација 4 од 1992 година:

А од ова се гледа и сличноста со прввата генерација на Мазда 6 каква што имам. Очигледно е дека во 1992 дизајнерот неможел да го украде дизајнот на Алфа 156 која е дизајнирана во 1997 како наследник на 155. 155-ката пак со својот коцкаст дизајн нема ама никаква допирна точка со дизајнот на 626-4. Ама затоа не е далеку од дизајнот на Мазда 626 генерација 2 од 1980 година:

Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #257 на: 01 Јуни 2011, 14:17:57 pm »
gOJDO te pozdravuvam so pesnava, taman kao za tebe:):) baska mazda se spomenuva

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #258 на: 01 Јуни 2011, 14:22:32 pm »
Абе, толку не приметувате дека Алфистиве само ве тролаат?

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #259 на: 01 Јуни 2011, 14:25:28 pm »
Договорен заговор, имаат склучено пакт. Наслушнав нешто пред некој ден :):)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #260 на: 01 Јуни 2011, 14:26:35 pm »
Договорен заговор, имаат склучено коалиција. Наслушнав нешто пред некој ден :):)
Поправив.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #261 на: 01 Јуни 2011, 14:30:05 pm »
Тури го Рики у контекст плиз

За жал, не бил у близина на Алфите. ;D ;D ;D па и немам слика од него

Иначе за Рики, цел серијал може да се направи. Посебно ми беше интересен кога го љуљаше Спаркот ;D ;D ;D ;D

Демонстрирав... стандард и спорцки амортизери... :)

А од мојата јачина ке го претумбав спаркот :)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #262 на: 01 Јуни 2011, 15:34:14 pm »
Ептен треба у подрум да прекопувам по стручната литература од крајот на 90 тите и почетокот на новиот милениум, но у секој случај ви гарантирам дека маздата на гОЈДО и мазда 3 од истото време беа окарактеризирани за јапонски 156 и 147. На сликите јасно се гледа зашто е тоа така. Кој нема друга работа, нека ги земе седумнаеските од 156 ката на Дани те набија и нека ги тури на маздата на гОЈДО.

Иначе сличноста на маздите помеѓу себе е само во предната метална лајсна која бај д веј е Опелов белег. Мазда нема идентитет, цел живот лутаат.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #263 на: 01 Јуни 2011, 15:35:56 pm »
Али копијава мене ми се чини боља од оригиналов...или не?

Те подржа за рибите, време е да му се реваншираш. ;D ;D ;D

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #264 на: 01 Јуни 2011, 15:36:50 pm »
Ептен треба у подрум да прекопувам по стручната литература од крајот на 90 тите и почетокот на новиот милениум, но у секој случај ви гарантирам дека маздата на гОЈДО и мазда 3 од истото време беа окарактеризирани за јапонски 156 и 147. На сликите јасно се гледа зашто е тоа така. Кој нема друга работа, нека ги земе седумнаеските од 156 ката на Дани те набија и нека ги тури на маздата на гОЈДО.

Иначе сличноста на маздите помеѓу себе е само во предната метална лајсна која бај д веј е Опелов белег. Мазда нема идентитет, цел живот лутаат.


Е сега ќе те изеде помрачина :):):):):):):):):):):)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #265 на: 01 Јуни 2011, 15:39:49 pm »
Али копијава мене ми се чини боља од оригиналов...или не?

Те подржа за рибите, време е да му се реваншираш. ;D ;D ;D

Не навивам за личности...не сум политичар....навивам само за брендови...а јапанците ги поштуам...извињавај ама Алфа не е мој тип...;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #266 на: 01 Јуни 2011, 15:47:42 pm »
Еве не и на веб-сајтот на Авто+! Баблс е популарен! :D
« Последно менување: 01 Јуни 2011, 15:52:50 pm zeroSignal »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #267 на: 01 Јуни 2011, 15:53:50 pm »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #268 на: 01 Јуни 2011, 15:55:08 pm »
Свака час... Алал да ни е! :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #269 на: 01 Јуни 2011, 15:59:07 pm »
Умре богати циганката шо не фалеше па мораме сами да си се фалиме....свака част омладино!!!...Форум који има овакву омладини...не мора се бојати за своју будуќност!!!