Автор Тема: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!  (Прочитано 79660 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #195 на: 31 Мај 2011, 11:19:02 am »
Многу добар момент беше тоа...чоекот си свитка опашка и си отиде  :) Детаљите наскоро.

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1813
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #196 на: 31 Мај 2011, 11:24:49 am »
Кој беше фамозниот дизајнер на налепницата за ракијата...?
Дизајнот на етикетата мислам дека го погодив :), ама и ракијата одлично се вклопила со салатата и рибата :D

Schmitt. За тоа ќе добие подарок 1 литар брендирана Царклаб ракија.
Благодарам gOJDO, криво ми е што не дојдов да ја пробаме заедно ама здравје нареден собир.

Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #197 на: 31 Мај 2011, 11:42:17 am »
Ја сакам за мене налепница ако има...?
Ептен е добра...!
Ете ни извор на финансии...ќе купиме грозје наесен..ќе свариме ракија...ќе брендираме и ќе продаваме...;D
Има налепници, не се секирај. Само ракија за душа не е за продавање...

S16 mislam deka go slikase momentot koga gojdo i jas mu se smestivme na Dario na masa...pa ke go molam da objavi poveke detalji okolu toa. :)
Сакаш да кажеш моментот кога го избркавме од маса?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #198 на: 31 Мај 2011, 11:45:27 am »
S16 mislam deka go slikase momentot koga gojdo i jas mu se smestivme na Dario na masa...pa ke go molam da objavi poveke detalji okolu toa. :)
Сакаш да кажеш моментот кога го избркавме од маса?
[/quote]


 ;D ;D ;DОтсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1813
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #199 на: 31 Мај 2011, 11:46:55 am »
Само ракија за душа не е за продавање...

Мислам пиша gOJDO некаде дека одлежана е 8 години во буре од дудинка, а такво нешто не се продава :)
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #200 на: 31 Мај 2011, 13:37:52 pm »
Ја сакам за мене налепница ако има...?
Ептен е добра...!
Ете ни извор на финансии...ќе купиме грозје наесен..ќе свариме ракија...ќе брендираме и ќе продаваме...;D
Има налепници, не се секирај. Само ракија за душа не е за продавање...

S16 mislam deka go slikase momentot koga gojdo i jas mu se smestivme na Dario na masa...pa ke go molam da objavi poveke detalji okolu toa. :)
Сакаш да кажеш моментот кога го избркавме од маса?

Абе саде на наши па ти....на челнови...да не биде да плаќаат чланарина онака без да добијат ништо.
Литро ракија 15 евриќи..бренд јеби га...;D

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #201 на: 31 Мај 2011, 14:21:52 pm »

Најбољи клип за мене!!!

Танцот на трите убавици ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #202 на: 31 Мај 2011, 14:25:20 pm »
Najdobroto od Italija e i ke bide Alfa:)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #203 на: 31 Мај 2011, 15:42:35 pm »
Дечки преубаво беше... интересен собир, ги поздравувам сите кој беа... имаше смешки... све на све одличен помин

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #204 на: 31 Мај 2011, 16:12:46 pm »
  Јас на враќање се зајадов со зелена металик астра купе од постарите. Имаше огромен топ позади и до 170 - 180 км/ч се држеше одлично. Беше на Охридски таблици и се јадевме од втората патарина на Гостивар-Тетово до Сарај. На крај културно се поздравивме. Баш ме занима што мотор беше.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #205 на: 31 Мај 2011, 16:16:08 pm »
  Јас на враќање се зајадов со зелена металик астра купе од постарите. Имаше огромен топ позади и до 170 - 180 км/ч се држеше одлично. Беше на Охридски таблици и се јадевме од втората патарина на Гостивар-Тетово до Сарај. На крај културно се поздравивме. Баш ме занима што мотор беше.
1.4 атмосферец ;) ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #206 на: 31 Мај 2011, 16:17:11 pm »
Баш ме занима што мотор беше.
C16LET?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #207 на: 31 Мај 2011, 16:34:49 pm »
  Јас на враќање се зајадов со зелена металик астра купе од постарите. Имаше огромен топ позади и до 170 - 180 км/ч се држеше одлично. Беше на Охридски таблици и се јадевме од втората патарина на Гостивар-Тетово до Сарај. На крај културно се поздравивме. Баш ме занима што мотор беше.
1.4 атмосферец ;) ;D
Баш ме занима што мотор беше.
C16LET?

Што и да беше свака част на дечкото што возеше. Искључувам турбо затоа што на старт не беше јак. А ништо чудо и да беше 1.4 ;D ;D ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #208 на: 31 Мај 2011, 18:24:57 pm »
Еве не у скоро целосна постава од Саботата. Фалат Banzai и S16, ама они решија да бидат сепаратисти (People's Front of Judeah), и да идат порано у кафана. Буљаши.

Еве, ме исправија, и да нагласам дека тука фалат Рики, Аце_Ровер, Ели, Алфистите, итн..

Фоткиве се од Велештрумф, ја само ги постам у негово име.
« Последно менување: 31 Мај 2011, 18:31:53 pm zeroSignal »

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Собир #4 - Маврово - Слики и импресии!
« Одговори #209 на: 31 Мај 2011, 18:27:56 pm »
Браво за сликава!! Профи!!