Автор Тема: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.  (Прочитано 178659 пати)

Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8192
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1590 на: Мај 13, 2022, 17:11:29 pm »
Konecno i opstina Karposh so zonsko parkiranje. Ruzveltova i mlecen znaci granicata so opstina Centar.Konecno spas i najverojatno kje se oslobodime malce od baranjeto parking mesto.
Некни се убив барајки паркинг, на крај здогледав празно место во близина на Зегин Буњаковец.
Прво, морав до Партизанска да пешачам бидејки таму била таблата за зонсското, второ, ме опљачкаа 70 денари за 15/20 минути работа.

Кога го промовираа зонското, една од придобивките требаше да биде "мотивирање" на кратки задржувања, односно макс 1 час дозволено паркирање, а не со 70 денари од час.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8108
Одг: Паркинзи / Паркинг места низ нашите градови.
« Одговори #1591 на: Мај 13, 2022, 21:54:16 pm »
Мислиш старно на некому му е гајле за народот ?