Автомобили > Генерално за Автомобилите

Автомобилски Генерални Муабети

<< < (2/593) > >>

osmica8:

--- Цитат: zeroSignal на 27 Февруари 2013, 10:44:39 am ---Лансерот и Свифтот се негови колку што се мои Пасатот на татко ми и Сеичентото на мајка ми. ;)

--- Крај на цитатот ---

Да не работиш ти во УЈП случајно? Па што знаеш чиви се колите?


--- Цитат: zeroSignal на 27 Февруари 2013, 10:44:39 am ---Лансерот и Свифтот се негови колку што се мои Пасатот на татко ми и Сеичентото на мајка ми. ;)

--- Крај на цитатот ---

Заборави да го кажиш, на комшијата мерцедесо.
Колку што знам јас, не беше твој ни леонот а ни голфот сега, ако одиме сега по таа линија, нали?


--- Цитат: Мартин на 27 Февруари 2013, 10:47:06 am ---Ја се извинувам на клизач, ама и Алфата е на девојка му. ;D

Осмица се зезам, ама знам дека ќе ме бркаш да ме тепаш :D

--- Крај на цитатот ---

Опааа.............. пак си се местиш а?
Добро е....
;D

Tischläufer:

--- Цитат: RikiRulz на 27 Февруари 2013, 10:39:57 am ---Читам... сте помнале Круз као слично ниво со Лансеров...

Епа воошто и немаат допирна точка...

Крузот е толку неудобен на предните седишта... јас што не сум некој чоек од 2 метра, па кнап ми е, а и тесно е доле кај нозете... некако централната конзола е направена како за кинези....


Значи, во никој случај Круз... ( плус што има тропкање, квичи, крцка на 14 000 км и 2 години стара кола)

--- Крај на цитатот ---

Рики поима немаш во врска со Крузот. Не тролај само без врска. Сето тоа што го кажа е абсолутно неточно.

Cuore Sportivo:

gOJDO:
Се слагам со Рики!

Крузот е најфушарски изработен автомобил во целата класа без никаква конкуренција. На другар ми по 4-5 месеци возење веќе му се познаваа прсти од „кожниот“ (или што и да материјалот кој во Шевролет го викаат кожа) волан и мењач. Ентериерот е од ефтина пластикарија која го доловува кинескиот амбиент на Чери, само што не смрди ко оној во Чери.

Просторот напред е можда најмал во класата (не сум ги возел сите возила за да тврдам дека е најмал). Од зади е невидено тесно и неудобно. Во мојата Фиеста имаше повеќе простор за седење од зади. Ако напред го подесам седењето по мој стандард од зади неможе ни глушец да влезе. Во фиестата бар можеше да се седне.

За тропањето не знам, но знам дека возењето е многу тврдо и неудобно.

LosiPatista:
i gavolski mnogu trosi i ich ne odi. ama mnogu dobro izgleda.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија