Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1860516 пати)

Присутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 633
 • Pixel Perfect.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14415 на: 16 Јуни 2024, 15:30:36 pm »
...Единствениот зајеб е што мора кутијата да ја ставиш во сенка. Немам тестирано колку ке држи на сонце директно.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Само бела боја ако сакаш да ти издржи максимум на сонце.


Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5140
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14416 на: 16 Јуни 2024, 15:54:28 pm »
Само води, пластични четвртасти 0.5, 4 ставаш на секој ќош по една прекриено со некоја танка пацета над нив ако имаш одетливо овошје да не ти го заебе мразот. Со добар фрижидер и не отварање на секое до 48 саати држам ладно, после тоа имаш две литри вода плус


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14417 на: 16 Јуни 2024, 16:49:59 pm »
...Единствениот зајеб е што мора кутијата да ја ставиш во сенка. Немам тестирано колку ке држи на сонце директно.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Само бела боја ако сакаш да ти издржи максимум на сонце.

Нормално бела нареден пат.

А уште подобро е да земеш фрижидерче и да го тераш истиот систем. Ќе држи барем 3 пати подолго.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3817
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14418 на: 16 Јуни 2024, 18:45:52 pm »
Залепи стуродур 1цм и одозгора рефлектирачка фолија (ќебе за загревање) и имаш фриДежер за мерак.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2172
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14419 на: 17 Јуни 2024, 20:40:16 pm »
Барав вакво-такво-накво алатче за 10-15 дупки да избушам,гледав нови и половни на Бош и Метабо.
Овој како најзачуван и најисплатлив ми се виде,бидејќи има сет бургии.
На прв поглед делува здраво и солидно алатче.
Можно е откако ќе завршам да го огласам и продадам,ќе видиме
Се работи за Метабо UHE 2660-2 со два футири.Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!