Автомобили > Техничко Одржување

Чистење на вбризгувачите(инжектори)

(1/9) > >>

Auto Car Care:
Не можев да најдам тема посебна па еве да започниме разговор и на оваа тема..............што мислите кој начин е подобар за прочистување на вбризгувачите  ??? овој начин http://www.youtube.com/watch?v=kHJSRpE5ok4&feature=related или овој http://www.youtube.com/watch?v=RFeITkAixh8&feature=related и дали некој знае каде во МК има добри мајстори или сервис за чистење на инжектори,мојата мислам дека е зрела за тоа после 180000км.макар да немам некој проблем со нерамномерна работа на моторот или друго освен кога е загреан моторот се јавува како турбо дупка при додавање гас додека на ладен мотор тоа не се појавува,прима одсечно и без турбо дупка  ::)

VLATKO Џентлменот:
kaj mene na tipoto ima samo edna dizna  i ja cistev vo gjorce vo turbo servis,mislam deka vo kada so  ultrazuvk go cistese i sega nema problem.

Auto Car Care:

--- Цитат: VLATKO на 14 Мај 2011, 13:20:28 pm ---kaj mene na tipoto ima samo edna dizna  i ja cistev vo gjorce vo turbo servis,mislam deka vo kada so  ultrazuvk go cistese i sega nema problem.

--- Крај на цитатот ---
јас сакам моите да ги исчистам но се мислам дали да го направам тоа во Home made продукција или да ги однесам некаде ,досега немам слушнато дека во Прилеп некој прави ултра звук на инжекторите ,ако знае некој во МК или поблиску до Прилеп нека го предложи,може и ќе се договориме да му ги испратам инжекторите,нема потреба да одам со возилото кога лесно се вадат. .

SaleSk:
Ако си од Прилеп и ако сам си ги извадиш инјекторите, ондак отиди кај мајсторот за телевизори што ви е :) Рубин и Мики, двајца браќа се, гарант си чул за нив, и мислам дека имаат они ултразвучна кадичка...Они се во улицата покрај реката...

djidji:

--- Цитат: SaleSk на 16 Мај 2011, 00:18:00 am ---Ако си од Прилеп и ако сам си ги извадиш инјекторите, ондак отиди кај мајсторот за телевизори што ви е :) Рубин и Мики, двајца браќа се, гарант си чул за нив, и мислам дека имаат они ултразвучна кадичка...Они се во улицата покрај реката...


--- Крај на цитатот ---
Телевизорџии не веруам дека имаат, ама тие што се бават со поправка на принтери, полнење на тонери, инк џет и тн. мораат да имаат! Ако имаш некој у болница на Трансфузија или лабораторија исто може да ти заврши работа.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија