Автор Тема: Кога да се очекува следен собир ?!?!  (Прочитано 80924 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18845
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #390 на: Јуни 02, 2021, 01:21:39 am »
Викендов тешко, ама ако има интерес, може да организираме нешто за следниот. Одамна не сме се повозеле.

Ајде, цел форум чека.

Би дошол ако нема возење подалеку од Козјак/Велес.

Што ти е па на тебе сега? Немаш кола?

Не ми се вози за без потреба. Ако е да се дружиме може некаде каде што им одговара на сите ако доаѓа некој надвор од Скопје. Ако е за возење сам можам да се возам.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #391 на: Јуни 02, 2021, 01:24:49 am »
Може и возење подалеку, ама со 5-6 стопови.

Дајте да акнеме планињето. :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3774
 • MadaFunker
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #392 на: Јуни 02, 2021, 08:27:54 am »
Идајте си при нас , место колку сакате има :)
New blood of old school

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10827
 • Архитект
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #393 на: Октомври 20, 2021, 11:52:38 am »
Некоја собиранка?
Некоја дружба па макар и „спонтана“ ?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5337
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #394 на: Октомври 20, 2021, 12:03:16 pm »
Некоја собиранка?
Некоја дружба па макар и „спонтана“ ?

На 29ти пред Ист Гејт?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10827
 • Архитект
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #395 на: Октомври 20, 2021, 12:10:03 pm »
Гужва ќе е.
Нема да можиме да ги паркираме колите сите во ред.

Ама викендов на некој паркинг поголем. На пример св. Пантелеј или Борис Трајковски.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #396 на: Октомври 20, 2021, 12:12:50 pm »
Вие со алфите сте навикнати да ги лепите... него, другите што ќе правиме?
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8263
 • Пичлеме
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #397 на: Октомври 20, 2021, 12:24:50 pm »
Ти толкав и без кола да си нема да те собери, колку сакаш лепи се ;D
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #398 на: Октомври 20, 2021, 12:30:47 pm »
Нема пиво за тебе.

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8263
 • Пичлеме
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #399 на: Октомври 20, 2021, 12:35:54 pm »
Ќе си носам.
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #400 на: Октомври 20, 2021, 12:50:30 pm »
Да таксаме термин 30 или 31ви, денски?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10827
 • Архитект
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #401 на: Октомври 20, 2021, 12:54:54 pm »
A 23 ти денски?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #402 на: Октомври 20, 2021, 13:00:57 pm »
Ми одговара и тоа. :)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4183
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #403 на: Октомври 20, 2021, 13:05:51 pm »
Што е идејата, ќе се вози некоја тура, ќе се седнуе на мезал'ци или ќе се дреме на паркинг? Пошто следниве 2 викенди ќе си врнуцка.


Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5617
 • хаУс мајстор
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #404 на: Октомври 20, 2021, 13:07:58 pm »
Викендов ќе врне, таква најава има.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.