Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3725030 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54738
 • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27645 на: 01 Април 2024, 15:58:37 pm »
Секој линк мора да биде придружен БАРЕМ со моделот на возилото. Најдобро е ако секој линк е придружен со марка, модел, година и цена.

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8063
 • Малерозен дрводарец
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27646 на: 01 Април 2024, 17:59:30 pm »
А најубо го личи кога има ентери, секоја категорија и вредност да се во свој посебен ред,
Фала многу.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Присутен Dando

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 336
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27647 на: 01 Април 2024, 18:21:23 pm »
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4974983
Renault Megane 1.5 Blue dCi 115hp - Facelift

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27648 на: 04 Април 2024, 21:02:47 pm »
Дали некој има инфо околу колава?
Цената е малку сомнителна, Бугарија и Германија се иста цена. Со увоз би дошло мноогу повеќе.
Lexus IS 250 V6

Отсутен andov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27649 на: 04 Април 2024, 23:32:03 pm »
Дали некој има инфо околу колава?
Цената е малку сомнителна, Бугарија и Германија се иста цена. Со увоз би дошло мноогу повеќе.
Lexus IS 250 V6

Сакаш да ти набројам потенцијални проблеми? :)))

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27650 на: 04 Април 2024, 23:55:36 pm »
Освен гареж?

Отсутен andov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27651 на: 05 Април 2024, 00:10:24 am »
Освен гареж?

Гарежот на страна, повеќе би бил загрижен за мењачот. Лајфтајм флуидс не се баш лајфтајм и пожелно да се сервисира - drain and fill, не flush, на извесни интервали. Ако никогаш не е сменето имаш две опции: или да не го чепкаш и да молиш бога дека ќе поминат години пред да почнат каналите да се запушуваат или да го растуриш и да го реновираш цел. Технички двете опции се солени, само зависи кога ќе платиш. Оваа препорака ми дојде од тојота, кога прашував за мојата.

Следниот момент е според километражата, претпоставувам дека ќе имаш еден гооооолем сервис, свеќици, водна, каиш, затегачи итн.

Реалтивно нова е колава на огласиве, а и ја немам видено низ град. Ценовно е примамлива, а со оглед на моменталните цени на колите некако препримамлива, дури и сомнитална. Ако веќе си загреан, однеси ја во тојота или оние карекспертс или како и да се викаат целосна дијагностика што прават.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6333
 • Бенве сие бенве
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27652 на: 05 Април 2024, 06:25:09 am »
Дали некој има инфо околу колава?
Цената е малку сомнителна, Бугарија и Германија се иста цена. Со увоз би дошло мноогу повеќе.
Lexus IS 250 V6
Штом не му било гнас да седи во вака нечист салон, сигурно му немаат пречено и споредни чудни звуци од подвозје, мотор итн итн


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27653 на: 05 Април 2024, 06:59:06 am »

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6995
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27654 на: 05 Април 2024, 22:03:41 pm »
Audi S8 MTM - Малку заебале ствар со седиштата во 2 бои. Не верувам дека има автомобил на кој седишта во две бои му стојат добро.

Линкче до огласот на Фејбук. https://www.facebook.com/groups/604222846375012?multi_permalinks=3241588132638457&hoisted_section_header_type=recently_seen

И сликичка за тие на кои групава им е приватна.
Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27655 на: 05 Април 2024, 22:06:21 pm »
Линкот носи само до групата.
https://www.facebook.com/share/p/b1i5rU6fXbpDHCV6/?mibextid=oFDknk

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6995
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27656 на: 05 Април 2024, 22:07:26 pm »
Чудно, кликам на линкот што го има во твојот пост, ме носи директно на огласот.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27657 на: 05 Април 2024, 22:08:08 pm »
Да, мојот линк е во ред. Како и да е, сега е во ред. ;)

Отсутен Astra 08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 158
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27658 на: 07 Април 2024, 22:31:34 pm »
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=4979657

Koj e za mecka

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27659 на: 07 Април 2024, 22:43:15 pm »
Задниов трап некако... Тркалото е понапред (уваво се забележува), а и како да е предниот дел од тоа тркало свртен на десно (криво)?