Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2596742 пати)

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
 • Мерцедес е мерцедес се друго е кола!

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23701 на: Септември 14, 2021, 20:16:15 pm »
Golf 7 GTI
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4057114

Што викаат по свадби:

@zeroSignal Ајде, ти! Што чекаш?

(Само тргни ги тркалава, жити мене. Стави нешто како што треба.)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23702 на: Септември 14, 2021, 20:17:57 pm »
A што е со Хондите и со траката на предната решетка? За влечење демек?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Не само на Хондите, многу почнаа да ставаат „привезоци“ на браниците, не знам што кеф им прави

Привезак на браник ти е новото алка на нос.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4448
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23703 на: Септември 14, 2021, 22:14:36 pm »
A што е со Хондите и со траката на предната решетка? За влечење демек?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Не само на Хондите, многу почнаа да ставаат „привезоци“ на браниците, не знам што кеф им прави

Привезак на браник ти е новото алка на нос.


Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23704 на: Септември 14, 2021, 22:21:41 pm »
Е ова е болид :)

Торо Носо ;D

Отсутен Marakana

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 777
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23705 на: Септември 15, 2021, 00:08:05 am »
Privezok na branik e pokana nekoj da proba da ja iscupa resetkava. Barem kolku znam kaj mercedesi masovno se kradese pomalata resetka za dasi ja kupis na pazar povtorno
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3649
 • Пиши лаже
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23706 на: Септември 15, 2021, 00:27:07 am »
Мислење за Mercedes C200/220 2006-09?
На татко ми му ги пофалиле доста, па иако стари гледам дека држат добри цени...
Како стојат со мотор, делови пристојни цени, огин скапи или боо..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18753
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23707 на: Септември 15, 2021, 03:59:02 am »
На w203 мислиш?

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3882
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23708 на: Септември 15, 2021, 05:53:06 am »
Kako i sekoj mercedes delovite se poskapi za razlika od drugi brendovi

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12608
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23709 на: Септември 15, 2021, 07:21:28 am »
Мислење за Mercedes C200/220 2006-09?
На татко ми му ги пофалиле доста, па иако стари гледам дека држат добри цени...
Како стојат со мотор, делови пристојни цени, огин скапи или боо..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Моторот е ист и кај 200 и кај 220,различна коњажа.До пред фејслифт(2011) автоматикот е со 5 брзини кај фл моделите со 7.
До 2008-9 е со Bosch дизни после тоа Делфи.
Добар примерок е добра цена.
Јас го зедов 7000 во Де 2010г со 229К.
Колегата зеде 2008 со 156Ккм за 8100.

God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1108
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23710 на: Септември 15, 2021, 09:45:03 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4058130

Мито бензина купено во МК, фина понуда. Веројатно втор сопственик по табличките.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3649
 • Пиши лаже
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23711 на: Септември 15, 2021, 09:46:16 am »
На w203 мислиш?
Не, за W204 ки.

Моторот е ист и кај 200 и кај 220,различна коњажа.До пред фејслифт(2011) автоматикот е со 5 брзини кај фл моделите со 7.
До 2008-9 е со Bosch дизни после тоа Делфи.
Добар примерок е добра цена.
Јас го зедов 7000 во Де 2010г со 229К.
Колегата зеде 2008 со 156Ккм за 8100.
Ти благодарам за инфо. :)

Отсутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 90
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23712 на: Септември 15, 2021, 10:02:51 am »
Мислење за Mercedes C200/220 2006-09?
На татко ми му ги пофалиле доста, па иако стари гледам дека држат добри цени...


LOSHO ti e formulirano prashanjeto zatoa shto so toj period opfakjash 2 generacii na mercedes c klasa... w203 shto se proizveduva od 2000 do 2007 i w204 shto se proizveduva od 2007 do 2014.

Vtora rabota mislish na c200 dizel ili na c200 benzin? preciziraj malku povekje pa moze ke ti kazat i potochno mislenje na forumov, vaka shto i da chuesh nema da e verodostojno.

Generalno karoseriski w203 ima golem problem so korozija, w204 vekje go imaat sanirano toa, no kolata e poveke od samo motor ili samo shkolka. Ona shto ti go kaza @MecheTo vo pogled na ceni i dizni se odnesuva za w204 dizel.

Отсутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 90
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23713 на: Септември 15, 2021, 10:03:53 am »
На w203 мислиш?
Не, за W204 ки.
Ти благодарам за инфо. :)

si bil pobrz na prsti od mene dodeka da te koregiram okolu prasanjeto :)

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 904
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23714 на: Септември 15, 2021, 10:11:08 am »
Во поглед на докажани што е подобро бошовите дизни и дали игра разлика 5 степениот автоматик или мануелец подобро е ?