Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2500612 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5728
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23055 на: Април 19, 2021, 19:51:26 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3871
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23056 на: Април 19, 2021, 19:54:42 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49546
 • Махер
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23057 на: Април 19, 2021, 19:58:08 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Why?

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3871
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23058 на: Април 19, 2021, 20:00:59 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Why?

Епа тоа прашувам, де, дали е или не.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1249
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23059 на: Април 19, 2021, 20:04:19 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Why?

Епа тоа прашувам, де, дали е или не.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
« Последно менување: Април 19, 2021, 20:29:37 pm Azriel »
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18532
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23061 на: Април 19, 2021, 20:35:13 pm »
Ако бара кола за излети и сл. сигурно е со мало дете/деца. Деца поголеми од 10-12 години не ти доаѓаат на излети.
За ограничен буџет (не може да се дозволи Јети) или нешто поново, се бира што понова кола, за да не се расипува многу и да е посигурна. Сигурно не сака да оди негде и со мали деца да остане дефект на пат, што сигурно би се случило со ауди или голф со 300 000 поминато и 20 години старост, па колку и да сака нека има коњи (за тие пари тоа добиваш).

Не сум сигурен дека приоритет му е да стигне на излет 20 минути порано и да се тресе по пат дали воопшто ќе стигне.

Секој си има свое мислење

Оди вози го сам и после со уште 3ца и врати се и пиши што мислиш после.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3871
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23062 на: Април 19, 2021, 22:56:58 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Why?

Епа тоа прашувам, де, дали е или не.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Глеј, бе, што ми пратија пред малку :))))

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 774

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3871
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23064 на: Април 19, 2021, 23:20:03 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Why?

Епа тоа прашувам, де, дали е или не.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Глеј, бе, што ми пратија пред малку :))))

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ме расплака :))))

D-r OrdevskiИнстант сарма, лоша карма.
Ме следи наоколу. Да си легнам најубаво. :))))
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен rippermkd

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23065 на: Април 20, 2021, 00:54:15 am »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
podobar motor od 14. tsi e 1.4 tsi?

Овој на Roomster-от е MPI, ако не се лажам.
Да имаше 1.2 tsi ќе ти речев зимај го веднаш :)
da, MPI bil

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4186
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23066 на: Април 20, 2021, 07:48:12 am »
86коња со 132нм, мислам не е толку страшно, не е ракета ама и не дека пола сат ќе касни ако тргни негде.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12469
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23067 на: Април 20, 2021, 10:40:07 am »
Разгледував коли по огласи па ми излезе и овој оглас.

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/volkswagen-golf-viii-variant-2-0-tdi-scr-style-hud-navi-acc/1718315496-216-1738?dmh_source=utm_medium%3Dnative%26utm_campaign%3Ddmh%26utm_content%3D312972682%26dmh_1%3D25010%26dmh_9%3D25010%26utm_source%3Debayk_mweb%26utm_term%3D31297268208%26dmh_8%3D6e460172-dc83-4372-9a24-41719c12a113

Јас незнам кога и како стигнаа до овие цени и кој нормален би фукнал толку пари.Ваше мислење.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5451
 • хаУс мајстор
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23068 на: Април 20, 2021, 10:43:43 am »
Грдотија.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12469
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23069 на: Април 20, 2021, 10:45:01 am »
Настрана дизајн, лик,цена има како за Амг. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D