Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2599235 пати)

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4236
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23040 на: Април 19, 2021, 14:36:03 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15570
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23041 на: Април 19, 2021, 14:43:50 pm »
Многу се поти работава за коли што имаат двоцифрена бројка на коњски сили.

Поминал Рамсторот 160.000, значи се стига кај и да тргнеш. Да, не е брз, не влече многу, ама се стига секаде.

Колите со 150 коњи за 4000 евра знаеме какви се - антички и извозени.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5822
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23042 на: Април 19, 2021, 15:02:11 pm »
Ја пре би рекол не е коњажата проблем тука туку немањето НМ, едноставно реалноста е таа колата не влече. 1.4 дизелче со исто толку кс но 200НМ е сосема друга прикаска.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6862
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23043 на: Април 19, 2021, 15:49:33 pm »
Човекот си кажа што му фатило око за конкретна намена согласно неговата моќ, а вие упорно го брлавите со Фераририња.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6640
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23044 на: Април 19, 2021, 15:53:05 pm »
Човекот си кажа што му фатило око за конкретна намена согласно неговата моќ, а вие упорно го брлавите со Фераририња.

Така де, ама пишал дека ќе го користи за одмор/излет. Кога ќе го натовари со намирници за на излет, и друштво... добро би било да има некој њутнметар повеќе за пред се побезбедна вожња, а не побрза.

Отсутен rippermkd

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23045 на: Април 19, 2021, 15:54:35 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
podobar motor od 14. tsi e 1.4 tsi?

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4236
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23046 на: Април 19, 2021, 16:01:15 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
podobar motor od 14. tsi e 1.4 tsi?

Овој на Roomster-от е MPI, ако не се лажам.
Да имаше 1.2 tsi ќе ти речев зимај го веднаш :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1504
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23047 на: Април 19, 2021, 16:21:30 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако ти фаќа око, да си ја земеш. Со фамилија повеке од 100ка нема да возиш.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18760
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23048 на: Април 19, 2021, 16:45:16 pm »
Мхм, ако сака да го мрази фамилијата топ е 100ка.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1504
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23049 на: Април 19, 2021, 16:55:48 pm »
Ако бара кола за излети и сл. сигурно е со мало дете/деца. Деца поголеми од 10-12 години не ти доаѓаат на излети.
За ограничен буџет (не може да се дозволи Јети) или нешто поново, се бира што понова кола, за да не се расипува многу и да е посигурна. Сигурно не сака да оди негде и со мали деца да остане дефект на пат, што сигурно би се случило со ауди или голф со 300 000 поминато и 20 години старост, па колку и да сака нека има коњи (за тие пари тоа добиваш).

Не сум сигурен дека приоритет му е да стигне на излет 20 минути порано и да се тресе по пат дали воопшто ќе стигне.

Секој си има свое мислење

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5822
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23050 на: Април 19, 2021, 18:01:37 pm »

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 615
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23051 на: Април 19, 2021, 18:24:30 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
Нешто вакво

https://autowelt.mk/cars/vw-golf-plus-1-6fsi-116hp/


Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4236
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23052 на: Април 19, 2021, 18:27:09 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
Нешто вакво

https://autowelt.mk/cars/vw-golf-plus-1-6fsi-116hp/Фала на помош, бато, го убоде скроз.
Јас попрво би ова, во секое време.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1329
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23053 на: Април 19, 2021, 18:46:20 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
Нешто вакво

https://autowelt.mk/cars/vw-golf-plus-1-6fsi-116hp/Ако не му е проблем потрошувачката на бензин, ова е 10х подобро од рамсторот.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 615
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23054 на: Април 19, 2021, 19:51:08 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
Нешто вакво

https://autowelt.mk/cars/vw-golf-plus-1-6fsi-116hp/Ако не му е проблем потрошувачката на бензин, ова е 10х подобро од рамсторот.
Не сум агресивен возач,ама го возев 1.4 80кс на леон и голф,претпоставувам е ист на шкодава, и е страшно спор и нема сила, ко гладни да се 80те коњи. Претицање не е опција, угорница со 2ра се вози, и потрошњата е 10л зошто го возиш на високи обртаи