Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2500511 пати)

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3871
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23025 на: Април 16, 2021, 16:34:34 pm »
VW Golf VI GTI

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924490

Карирано. Гранџерски.
Поштуем.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1588
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23026 на: Април 18, 2021, 11:05:38 am »
Ford Fusion (Mondeo) 2.5i US 2014
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3924656

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26901
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23027 на: Април 18, 2021, 11:07:28 am »
Замисли, замисли, при здраво, право, нормално Mondeo во Европа, да се малтретираш да ја носиш истата кола од Америка...

Со мотор што не се нудел во Европа.

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1588
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23028 на: Април 18, 2021, 11:29:42 am »
За на плин си плаче моторот. Сепак треба корекција на цената, склопувана е во Мексико а не во Шпанија како Европското Мондео. ;D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15362
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23029 на: Април 18, 2021, 11:56:18 am »
Ја начекале ефтино на Copart.com ;D

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1304
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен rippermkd

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23031 на: Април 19, 2021, 10:31:04 am »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1154
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23032 на: Април 19, 2021, 11:45:45 am »
@rippermkd Вака изгледа солидно и сочувано, внатрешноста ми е исто ок, добро би било овој 1,4 да е оној со 80 кс (а не 75 кс), за таа цена (а и ако спуштиш нешто, барем за голем сервис), @loopz сигурно е за, само да е Шкода :)
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10393
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23033 на: Април 19, 2021, 12:18:00 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Комшија мој (врата до врата сме) имаше до пред некоја недела ваква. Презадоволен беше. Единствен дефект имаше со дупнато казанче за брисачи. 5 години ја дупна од возење

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18532
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23034 на: Април 19, 2021, 12:26:38 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Каде ќе одиш на одмор со овој мотор? Ќе ти се смачи дур излезеш од Скопје(или каде и да живееш). Не би ја ни мислел колава од што е грда и нема опрема. Па и моторов мртов.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6519
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23035 на: Април 19, 2021, 13:00:38 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Каде ќе одиш на одмор со овој мотор? Ќе ти се смачи дур излезеш од Скопје(или каде и да живееш). Не би ја ни мислел колава од што е грда и нема опрема. Па и моторов мртов.
На одмор ќе вози фамилија човекот, не ќе вози компири.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18532
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23036 на: Април 19, 2021, 13:21:18 pm »
Не го зафркавајте човекот не е смешно да ги даде парите на глупости.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5728
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23037 на: Април 19, 2021, 13:37:57 pm »
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам
Не е малце прескапо? Види нешто од французите се наоѓа за тие пари мислам подобра понуда со бензиски мотор.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 774
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23038 на: Април 19, 2021, 13:51:52 pm »
Ако е здрава колата механички, не гледам проблем со моторот. Па нема да оди на трки си него. За таа сума што ја има определено, најважно е да е исправна колата. Простор за багаж очигледно дека ќе има доволно, висината на возилото ќе му даде и комоција при патувањето. Јачината, или слабоста на моторот е нешто на што ќе треба да се навикне. Па таксистите ги отепаа од возење октавиите, ништо не им фали.

D-r Ordevski


Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3871
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23039 на: Април 19, 2021, 14:32:19 pm »
@rippermkd Вака изгледа солидно и сочувано, внатрешноста ми е исто ок, добро би било овој 1,4 да е оној со 80 кс (а не 75 кс), за таа цена (а и ако спуштиш нешто, барем за голем сервис), @loopz сигурно е за, само да е Шкода :)

Не чини Рамсторот, бе, не се подебавај и ти...
Можеби е ок за возење и кулирање, ама најлошо дизајнираниот модел од сите е, да му се сневиди. :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata