Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 2422106 пати)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23175 на: Мај 11, 2021, 16:41:21 pm »
Се држи темпо и во недела. ;D

Еве типична недела/типичен петок на А8 во правец Минхен/Штутгарт.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12372
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23176 на: Мај 11, 2021, 17:40:08 pm »
Знам знам,таму во тој дел е хаварија,мада на доста делови е хаварија,зависи како ќе се погоди моментот.
Еве јас во неделата од Минстер до Гелзеркинхен на А1 па на А2 од 09-13ч поминав 4 пати на истиот правец,па не фатив гужва воопшто,се држеше темпо 180 комотно.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2075
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23177 на: Мај 11, 2021, 18:29:07 pm »
Lexus n300 hibrid 2020 комбинирана потрошувачка

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

« Последно менување: Мај 11, 2021, 18:38:34 pm zeroSignal »
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2537
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23178 на: Мај 11, 2021, 20:58:09 pm »
Не е за „лапање бензин“ туку е до знаење како да го возиш. ЦВТ+хибрид е многу ефикасна комбинација, само треба човек да седне и да повежба и да научи.

И да, ко да возиш скутер е. Некој би можел да живее со тоа, некој не. Другар со Корола Караван 1.8 хибрид пријавува градска потрошња пониска од 5 литри на 100 километри.

Баш ме интересира што конкретно треба да се научи?
 Дека никогаш не сум возел цвт. Автоматик да, ама не CVT.
 Пошто изгледаше вака: даваш гас -оди. Кочеш - кочи. Просто како фасуљ ;D

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23179 на: Мај 11, 2021, 21:11:41 pm »
Тоа со брзините ваљда, ама ако е автоматско нека си учи програмот од мењачот 

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1299
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23180 на: Мај 12, 2021, 19:24:39 pm »
Клабери Кумановци ...го знае некој Пасатов . Пред 3 дена го продаваше едно лице, а од денес е друго :)
Повелете и линк од оглас на Фејсбук . Мислам дека треба да сте член на AVTOPAZAR MAKEDONIJA за да видете.
https://www.facebook.com/groups/avtopazarmk/permalink/2687679894860242/?sale_post_id=2687679894860242

Може и мислење од другите колеги :) Во врска со цена , опрема итн..... 22.500 е цената 
За пријател прашувам  :-[

едит: Пред некоја недела пишав и за Артеон ..очекувам и сега таква дискусија :) Тенк ју !
Присутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 735
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23181 на: Мај 13, 2021, 13:34:46 pm »
Клабери Кумановци ...го знае некој Пасатов . Пред 3 дена го продаваше едно лице, а од денес е друго :)
Повелете и линк од оглас на Фејсбук . Мислам дека треба да сте член на AVTOPAZAR MAKEDONIJA за да видете.
https://www.facebook.com/groups/avtopazarmk/permalink/2687679894860242/?sale_post_id=2687679894860242

Може и мислење од другите колеги :) Во врска со цена , опрема итн..... 22.500 е цената 
За пријател прашувам  :-[

едит: Пред некоја недела пишав и за Артеон ..очекувам и сега таква дискусија :) Тенк ју !

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Тактички скриени километри. Инаку вака немам забелешки. Опремата ја оправдува цената, само пак, кои се поминатите километри. Ако е ова како Ауди како што рече @vlavot би требало да не се враќа.

D-r Ordevski

« Последно менување: Мај 13, 2021, 13:37:17 pm zeroSignal »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23182 на: Мај 13, 2021, 23:38:37 pm »
Го знам овој што ја продава. Бубата ми ја купи (Михаела) 😁

Алисан.

Типот е стоматолог, мераклија на VW, така што не ми се верува да враќа километри.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23183 на: Мај 14, 2021, 01:18:48 am »
Се држи темпо и во недела. ;D

Еве типична недела/типичен петок на А8 во правец Минхен/Штутгарт.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
mnogu guzva, beter od Skopje se

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23184 на: Мај 14, 2021, 01:19:40 am »
Го знам овој што ја продава. Бубата ми ја купи (Михаела) 😁

Алисан.

Типот е стоматолог, мераклија на VW, така што не ми се верува да враќа километри.
site se meraklii na 180.000 xD

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23185 на: Мај 14, 2021, 10:18:17 am »
UNIKAT CH CH се најголемите мераклии ;D

Присутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 735
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23186 на: Мај 16, 2021, 23:39:31 pm »
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3413341
Honda Accord 2006, купена во мкд, со поминато, верувале или не, 487.400км. И тоа убаво напишано на оглас.
Мило ми е што е транспарентен продавач, ама и жал за него што тешко ќе ја продаде колата, иако, верувам дека оваа е подобра од многу други со 190-200ккм.

D-r Ordevski


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3597
 • Жгл' б гл'б
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23187 на: Мај 17, 2021, 00:16:47 am »
Квалитет - Пром... не е заебанција.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1031
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23188 на: Мај 17, 2021, 07:56:22 am »
И тоа на бензин ги поминал.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #23189 на: Мај 17, 2021, 08:19:11 am »
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3413341
Honda Accord 2006, купена во мкд, со поминато, верувале или не, 487.400км. И тоа убаво напишано на оглас.
Мило ми е што е транспарентен продавач, ама и жал за него што тешко ќе ја продаде колата, иако, верувам дека оваа е подобра од многу други со 190-200ккм.

D-r OrdevskiЈас не верувам, фендер бендер е од сите страни, преден браник, заден браник, праг, задно крило, задна врата, штоп скршен, фарови мат, гаража нема видено од салон кога излезе, евентуално сенка зад магацин. Кожен волан искинат, седиштата се кафеави, во живо гарант уште полошо, чек енџин свети, можи некоја сонда, ама пошто тера колата зошто да се смени.

На лице место сигурно уште работи можат да се видат, слушнат, шо не можат на слики.

Ама пошто е Хонда, за вистинските фанови цената е тамам.