Автор Тема: Predlog za vozilo na plin  (Прочитано 974 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #15 на: Јуни 21, 2021, 15:43:09 pm »
Кога бирам, секогаш земам NGK, освне ептен некој специфичен модел ми требало па да е Bosch (W8AC :D)

Плин, види што и да избериш, сите се добри според мене. Гледај убава цена да ти дадат.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4086
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #16 на: Јуни 21, 2021, 16:12:45 pm »
Барам да купам стан во Скопје, за да вградам плакар од кире, и плочки да ми залепи томица.  :)
Јас вака ја разбирам темава...  ;D

Дефинирај каков тип на возило, која класа, која година, за низ центар, или за "до грчка", итн.
Opel vectra b 1.6 16v трпи плин, и над 100кс е.
tocno 100ks e ne e nad.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #17 на: Јуни 21, 2021, 16:13:14 pm »
Зависи, на Нубирата ми е 77.8KW ;D

Отсутен daniel5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #18 на: Јуни 21, 2021, 16:22:44 pm »
Кога бирам, секогаш земам NGK, освне ептен некој специфичен модел ми требало па да е Bosch (W8AC :D)

Ради цена поише?

Цитат
Плин, види што и да избериш, сите се добри според мене. Гледај убава цена да ти дадат.

Што значи убава цена за горниве две и која фирма/мајстор?

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4086
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #19 на: Јуни 21, 2021, 17:41:01 pm »
Зависи, на Нубирата ми е 77.8KW ;D
Nubirata e pojaka od vectrata ovaa e 74kw ramno 100ks nubirata dali 106 ili 107ks imase mislam.

Отсутен zvonkog

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 940
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #20 на: Јуни 21, 2021, 17:57:15 pm »
Здраво на сите,

аирлија сефте пост.

BMW E46 320i, M54B22.

Прво кажете кои свеќици за со плин и дали од Македонија:
- Bosch FGR7DPQ (1.6mm)
или
- NGK BKR6EQUP (1.5mm)


Второ, плин. Кој уред најубаво лежи на овој мотор? СТАГ (2 год.) и АЕБ (3 год.) некако ми ги форсираат. Со цена се тука негде. Некој друг?

Кажувајте ;)

Со плин или без, само НГК, прескокни го БОШ.....верувај му на дедо!  ;) ;D

За плинскиот уред, ја би ти рекол СТАГ пошто имам одлично и долго искуство со него, едино зависи со чиви дизни и расплињача ќе го комбинираат! Тука може заебот да биде!

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Predlog za vozilo na plin
« Одговори #21 на: Јуни 21, 2021, 21:39:08 pm »
Кога веќе зборите за свеќици знае некој каде има Champion?