Автор Тема: Цена на горива  (Прочитано 1055119 пати)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Цена на горива
« Одговори #11460 на: Ноември 21, 2022, 19:26:15 pm »
Се движам низ убавиот Скопски сообраќај денес, и ми светна резерва баш пред да поминам покрај бензинска.
Додека чекам на семафор отварам страната на регулаторна, гледам последна промена на 18ти, во Петок.
Отварам курсна листа, гледам доларот расте, и си викам, нема да има промена денес, и застанав на бензинска.
Наполнив резервоар, и правец дома.
Се паркирам пред зграда, буквално 6 минути откако платив, и ми стигнува порака од другар дека дизелот -3 денари утре.
:)


Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7031
Одг: Цена на горива
« Одговори #11461 на: Ноември 21, 2022, 20:18:57 pm »
Се движам низ убавиот Скопски сообраќај денес, и ми светна резерва баш пред да поминам покрај бензинска.
Додека чекам на семафор отварам страната на регулаторна, гледам последна промена на 18ти, во Петок.
Отварам курсна листа, гледам доларот расте, и си викам, нема да има промена денес, и застанав на бензинска.
Наполнив резервоар, и правец дома.
Се паркирам пред зграда, буквално 6 минути откако платив, и ми стигнува порака од другар дека дизелот -3 денари утре.
:)

Си го проверил доларот, 40% од работата си ја завршил. А берза за брент нафтата?

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 407
Одг: Цена на горива
« Одговори #11462 на: Ноември 21, 2022, 21:02:33 pm »
Се движам низ убавиот Скопски сообраќај денес, и ми светна резерва баш пред да поминам покрај бензинска.
Додека чекам на семафор отварам страната на регулаторна, гледам последна промена на 18ти, во Петок.
Отварам курсна листа, гледам доларот расте, и си викам, нема да има промена денес, и застанав на бензинска.
Наполнив резервоар, и правец дома.
Се паркирам пред зграда, буквално 6 минути откако платив, и ми стигнува порака од другар дека дизелот -3 денари утре.
:)

Си го проверил доларот, 40% од работата си ја завршил. А берза за брент нафтата?

Не знам како тоа, а и според пораките кој ги прочитав пред некое време на форумов, не верувам дека сакам да знам.
Знам го гледав овој политичаров со крем бананките, и ко што разбрав треба да се гледа цената на медитеранска или некоја берза, не на светска, така нешто, и сконтав дека не вреди да си ја полнам главата со глупости.

Едит, овој:


« Последно менување: Ноември 22, 2022, 08:16:58 am draganamon »

Отсутен HoLfElDeR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
Одг: Цена на горива
« Одговори #11463 на: Ноември 22, 2022, 12:22:25 pm »
Се движам низ убавиот Скопски сообраќај денес, и ми светна резерва баш пред да поминам покрај бензинска.
Додека чекам на семафор отварам страната на регулаторна, гледам последна промена на 18ти, во Петок.
Отварам курсна листа, гледам доларот расте, и си викам, нема да има промена денес, и застанав на бензинска.
Наполнив резервоар, и правец дома.
Се паркирам пред зграда, буквално 6 минути откако платив, и ми стигнува порака од другар дека дизелот -3 денари утре.
:)
Инсталирај си ја апликацијата gorivo.mk нон стоп ќе си имаш известувања за зголемување / намалување на цени на горивата  :)

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 407
Одг: Цена на горива
« Одговори #11464 на: Ноември 22, 2022, 13:51:11 pm »
Се движам низ убавиот Скопски сообраќај денес, и ми светна резерва баш пред да поминам покрај бензинска.
Додека чекам на семафор отварам страната на регулаторна, гледам последна промена на 18ти, во Петок.
Отварам курсна листа, гледам доларот расте, и си викам, нема да има промена денес, и застанав на бензинска.
Наполнив резервоар, и правец дома.
Се паркирам пред зграда, буквално 6 минути откако платив, и ми стигнува порака од другар дека дизелот -3 денари утре.
:)
Инсталирај си ја апликацијата gorivo.mk нон стоп ќе си имаш известувања за зголемување / намалување на цени на горивата  :)
Фала

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7031
Одг: Цена на горива
« Одговори #11465 на: Ноември 24, 2022, 12:16:50 pm »
Нафтата паѓа на берза, паѓа и доларот малце.. Ако остане вака, деновиве ќе има пак намалување. ;D

@Vlatce-Vectra  читаш ли шефе :D

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5080
Одг: Цена на горива
« Одговори #11466 на: Ноември 24, 2022, 13:06:10 pm »
2 денара...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4803
Одг: Цена на горива
« Одговори #11467 на: Ноември 24, 2022, 14:33:37 pm »
Shell otvorile benziska vo SK nekade kaj pintija ?
Cenite kako se tamo znae nekoj

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3037
Одг: Цена на горива
« Одговори #11468 на: Ноември 24, 2022, 15:20:08 pm »
100% исти како и секаде, цените се одредени од регулаторна со минимална можност за маневар
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4803
Одг: Цена на горива
« Одговори #11469 на: Ноември 24, 2022, 15:26:13 pm »
100% исти како и секаде, цените се одредени од регулаторна со минимална можност за маневар
moze imaat manevar kako onoj so -3den za litar sto dava na sekoja promena na cenite na gorivata.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3654
Одг: Цена на горива
« Одговори #11470 на: Ноември 24, 2022, 16:55:36 pm »
Битно плинот е стабилен со цена од 50 денари.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8264
Одг: Цена на горива
« Одговори #11471 на: Ноември 24, 2022, 20:24:43 pm »
Na toa imaat najmnogu profit

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3654
Одг: Цена на горива
« Одговори #11472 на: Ноември 24, 2022, 20:31:11 pm »
Лабаво не масираат во шупакот...


Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: Цена на горива
« Одговори #11473 на: Ноември 25, 2022, 09:43:13 am »
30 денари пљино во БГ а?

Регистрација 10000-ки со се зелен картон.

Ние ќе пукаме по Цар Борис III оти комити пустите ;D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13329
 • Пудингот на шоферството
Одг: Цена на горива
« Одговори #11474 на: Ноември 25, 2022, 13:12:37 pm »
Па да се пишиме Блгари за 200е.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D