Автор Тема: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023  (Прочитано 12031 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #180 на: 05 Април 2024, 23:55:55 pm »
Второ, отворено ќе ја возиш, а со тоа во оптимални услови. Терај си до 15000 промена или еднаш годишно

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #181 на: 18 Јуни 2024, 11:41:51 am »
Денес направен сервис на кијтата на 14200км.
Одлучив да ја однесам во Неготино, Авто Калеш. Ми се допадна односот и набрзина средија, најбитно ми е што заменија се што наплатија затоа што ги гледав додека работат.

Цена 10800ден со сите филтри и уље 0-20.
Пуштија дијагностика немаше никаква грешка, проверија се што треба и не најдоа замерка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 529
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #182 на: 18 Јуни 2024, 12:02:59 pm »
Иако конкуренција, секоја препорака за Ико Авто Калеш и од мене. Кој вози Киа нека тера натака за сервис.
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #183 на: 18 Јули 2024, 18:00:50 pm »
Пишав овде пред некој ден дека сакам да ставам кровни носачи. Бев денес во Еуростил и монтирав. Брендот е Ферал, модел некој аеро алуминиумски цена комплет 7900. Многу беа бучни, уште од над 40км/ч. Ужас. Среќа во комплетот доаѓаа додатоци за да го пригушат звукот. Заправ на автопат и ги залепив “од око”. Престана шумот иако не очекував. 

Еве некоја слика како излезе.Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #184 на: 19 Јули 2024, 10:38:02 am »
Пишав овде пред некој ден дека сакам да ставам кровни носачи. Бев денес во Еуростил и монтирав. Брендот е Ферал, модел некој аеро алуминиумски цена комплет 7900. Многу беа бучни, уште од над 40км/ч. Ужас. Среќа во комплетот доаѓаа додатоци за да го пригушат звукот. Заправ на автопат и ги залепив “од око”. Престана шумот иако не очекував. 

Со здравје да си ги возиш. Овие по изгледот би требало најмалку да бучат. Јас имам некои француски, заборавив што бренд се, не се толку аеродинамични како твоите, но ги осекјам дека почнуваат да бучат над 80-90 км/ч. И плус имам стаклен кров, што би значело дека има послаба изолација од кај тебе.
А ако не си задоволен и после гумиците кои си ги ставил, топла препорака да си ставиш звучна изолација на таванот од кијата. Ем звучна ем топлинска. Имаш KNAUF, IsoVER итн. Топ ке биде после....
Може и потрошувачка да ти падне, климата полабаво ке работи за ладење :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3292
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #185 на: 19 Јули 2024, 12:26:32 pm »
Хахахахахаха, стари бете од Саше си  ;D ;D ;D

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #186 на: 19 Јули 2024, 12:30:51 pm »
Многу беа бучни, уште од над 40км/ч. Ужас.
Среќа во комплетот доаѓаа додатоци за да го пригушат звукот. Заправ на автопат и ги залепив “од око”.
Престана шумот иако не очекував. 

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3292
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #187 на: 19 Јули 2024, 12:33:57 pm »
Многу беа бучни, уште од над 40км/ч. Ужас.
Среќа во комплетот доаѓаа додатоци за да го пригушат звукот. Заправ на автопат и ги залепив “од око”.
Престана шумот иако не очекував. 


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Нека го лапа дур е free agent :P

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #188 на: 19 Јули 2024, 12:35:14 pm »
Многу беа бучни, уште од над 40км/ч. Ужас.
Среќа во комплетот доаѓаа додатоци за да го пригушат звукот. Заправ на автопат и ги залепив “од око”.
Престана шумот иако не очекував. 


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Нека го лапа дур е free agent :P

Ralf Schumacher го лапал наводно, пиша на инстаграм претходната недела. Брат му на апарати.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6467
 • Бенве сие бенве
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #189 на: 19 Јули 2024, 15:47:13 pm »
Позз од грција, супер е на плажа, не сакам да стаам слики, доста педери реплицираа.

П.с. 11,4л/100км на отворено со држачиве.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #190 на: 19 Јули 2024, 15:48:20 pm »
Позз од грција, супер е на плажа, не сакам да стаам слики, доста педери реплицираа.

П.с. 11,4л/100км на отворено со држачиве.


Sent from my iPhone using Tapatalk
So koja brzina ova????
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3292
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #191 на: 19 Јули 2024, 20:26:10 pm »
90 кмч…

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #192 на: 20 Јули 2024, 10:06:30 am »
Ova wind spoiler noise ne da brka rabota. Jas isto imam staveno prva liga. Bez niv katastrofa beshe bez kufer koga gi vozev.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1032
Одг: KIA Sportage Anniversary 1.6 T-GDI 2023
« Одговори #193 на: 20 Јули 2024, 10:10:43 am »
Позз од грција, супер е на плажа, не сакам да стаам слики, доста педери реплицираа.

П.с. 11,4л/100км на отворено со држачиве.


Sent from my iPhone using Tapatalk
:o :o