Автор Тема: CITROEN XANTIA 2.0 16V 155KS hidraktiv  (Прочитано 16768 пати)

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4797
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CITROEN XANTIA 2.0 16V 155KS hidraktiv
« Одговори #75 на: 18 Јули 2024, 16:28:43 pm »
Штета што оваа кола денес скапува под дрво...

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2986
Одг: CITROEN XANTIA 2.0 16V 155KS hidraktiv
« Одговори #76 на: 18 Јули 2024, 23:14:26 pm »
Не знам за конкретно оваа кола, ама имавме Цитроен со хидраулика, кога ќе почне да губи течност е кошмар од кој нема излез. Вожња топ ама маки 1000.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: CITROEN XANTIA 2.0 16V 155KS hidraktiv
« Одговори #77 на: 19 Јули 2024, 09:48:38 am »
Ние имавме Xantia цели 18 години (која јас ја возев последните 3-4). Никогаш, никогаш, никогаш немаше проблем со хидрауликата.