Автор Тема: Styling Show Струга 1-ви мај  (Прочитано 4581 пати)

Отсутен Mato_Zlato

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Styling Show Струга 1-ви мај
« на: Април 28, 2011, 10:49:10 am »
Наслушнав дека и оваа година, како и лани, ке има styling натпревар во струга на 1ви мај. Ако има некој по упатен од мене нека ја потврди информацијата.

еве едно видео од лани да видите одприлика за што се работи.

EAST SIDE DRIVERS

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10482
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #1 на: Април 28, 2011, 11:35:00 am »
Има плакатче, флаерче, реклама некаде?
Можда фејсбук ивент?

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #2 на: Април 28, 2011, 12:00:59 pm »
aj ako ima nesto nekoj neka pise posto ova moze da gi poremti planovite za vikendov :D, i daj ako ima da se organizirame neso da ideme zaedno

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #3 на: Април 28, 2011, 14:28:04 pm »
жал ми е што ќе ве разочарам, но откажан е настанот, како што пишува на страната на ак тунинг од Струга поради финансиски проблеми, јас им упатив и апел на нивната facebook страна да се одржи настанот и во вид на собир ама нема одговор. еве повеќе инфо на страната http://www.tuning.mk/

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #4 на: Април 28, 2011, 17:12:28 pm »
е ЈБГ, значи остана како настан само на Зоки драгстерот во Скопје :)

Отсутен Mato_Zlato

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #5 на: Април 28, 2011, 22:18:12 pm »
за малце ке отидев во Струга :D
EAST SIDE DRIVERS

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #6 на: Април 28, 2011, 22:46:03 pm »
Ке беше вицот, џабе патот :)

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13167
 • Пудингот на шоферството
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #7 на: Април 30, 2011, 03:16:07 am »
Eh da se odrzese,em ke videvme nesto,em ke se zapoznaevme itn itn...vaka ke treba da se pijanam po livadi  ;D ;D ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен maxxo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
  • www.avtozona.mk
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #8 на: Мај 10, 2011, 12:21:37 pm »
Spremajte si gi autata, ke ima DRAGSTER sigurno.. Yes da so finansii sekade ima problem, ama ovoj DRAGSTER ke se sluci.. Kolku i da imaat dusmani ovie od Max Power, jas veruvam vo nivniot angazman.. Go vidov Proektot kako e zamislen i napraven.. Duri im predloziv i ako mozat KARTI da naplatuvaat samo za da se bide kako sto treba..
A ova ako ve buni sto imam meil od nivniot portal, da Vi kazam si pobarav i mi napravija, i neveruvam deke nekogo ke odbijat za takva usluga..
POZDRAV..

Отсутен Mato_Zlato

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #9 на: Мај 10, 2011, 22:09:09 pm »
Spremajte si gi autata, ke ima DRAGSTER sigurno.. Yes da so finansii sekade ima problem, ama ovoj DRAGSTER ke se sluci.. Kolku i da imaat dusmani ovie od Max Power, jas veruvam vo nivniot angazman.. Go vidov Proektot kako e zamislen i napraven.. Duri im predloziv i ako mozat KARTI da naplatuvaat samo za da se bide kako sto treba..
A ova ako ve buni sto imam meil od nivniot portal, da Vi kazam si pobarav i mi napravija, i neveruvam deke nekogo ke odbijat za takva usluga..
POZDRAV..

чисто сумљам, ама ај да си се понадеваме.....
EAST SIDE DRIVERS

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6012
 • 69
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #10 на: Мај 10, 2011, 22:15:52 pm »
Ке беше вицот, џабе патот :)
Barem ima ubava hrana u Struga....za razlika od Ohrid...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #11 на: Мај 10, 2011, 22:37:43 pm »
Ке беше вицот, џабе патот :)
Barem ima ubava hrana u Struga....za razlika od Ohrid...

Да ти кажам право, до сеа во Струга, само еднаш имам јадено и тоа на шеталиштето покрај дрим во некоја сендвичара... и не памтам, ни што, ни какво било јадењето :))))

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #12 на: Мај 10, 2011, 23:37:42 pm »
aaa riki nisto od struga cim ne si jadel vo Sv.Nikola...

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9111
 • Аstra la vista baby !
Одг: Styling Show Струга 1-ви мај
« Одговори #13 на: Мај 11, 2011, 05:03:00 am »
aaa riki nisto od struga cim ne si jadel vo Sv.Nikola...
Najdobri !