Автор Тема: WRC Season 2013  (Прочитано 15903 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #60 на: Март 08, 2013, 22:07:21 pm »

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #61 на: Март 10, 2013, 01:26:36 am »
По 20 етапа:
1. Ogier,
2. Hirvonen +2’52.4,
3. Neuville +2’59.9,
4. Sordo +4’45.2,
5. N. Al-Attiyah +5’33.9

Наѕира и втора победа :D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #62 на: Март 10, 2013, 21:35:26 pm »
WRC MEXICO FINAL RESULTSОтсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #63 на: Март 19, 2013, 13:41:56 pm »
Се надевам нема пак да се искрши негде.  ;D


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #64 на: Април 12, 2013, 22:48:41 pm »
Не е баш за во темава, ама најприкладна е.  ;D

Kubicrash  ;D ;D ;D


Веќе досадно стана со излетувањава на Кубица.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #65 на: Април 12, 2013, 22:51:37 pm »
Овој сака да загине за да му дојде памет дека треба да престане да вози трки.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12280
 • Пудингот на шоферството
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #66 на: Април 12, 2013, 22:53:48 pm »
Го отвори видикот бе,дрвцата(грмушките шо и да беа) само пречеа.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #67 на: Април 13, 2013, 01:00:58 am »
Треба да го викнам кај мене, тревата ми е за косење ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32194
 • Таков е животот... јебига
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #68 на: Април 13, 2013, 01:48:00 am »
Паси друже.... ем сит ќе си

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #69 на: Април 13, 2013, 22:12:57 pm »
Млатат Полцата  ;D


Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #70 на: Април 14, 2013, 23:14:05 pm »
1.S. OGIER              WRC  4:07:38.7      4:07:38.7   
2.M. HIRVONEN      WRC   4:08:36.9      4:08:36.9   
3.J. LATVALA      WRC   4:11:43.2      4:11:43.2   
4.E. NOVIKOV      WRC   4:13:06.4      4:13:06.4   
5.N. AL-ATTIYAH      WRC   4:15:22.2      4:15:22.2   
6.A. MIKKELSEN      WRC   4:17:18.5      4:17:18.5   
7.M. PROKOP      WRC   4:22:42.9      4:22:42.9   
8.M. OSTBERG      WRC   4:23:22.3      4:23:22.3   
9.K. AL QASSIMI      WRC   4:23:35.6      4:23:35.6   

Ете како завршија. MIKKELSEN после првото рели со полото заврши како 6.  ...може да го биде.
Инаку до сега:
The Championship after round 4/13:
1. S. OGIER 102 points,
2. M. Hirvonen 48
3. S. Loeb 43
4. M. Ostberg 32
5. JM 31 1 Latvala.
Тимови:
VOLKSWAGEN 121 points
2. Citroen 106
3. M Sport 41

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #71 на: Април 15, 2013, 01:40:32 am »
Секоја чест за Ожие! Таман мислевме дека се ослободивме од еден Себастијан, дојде друг. Продолжува Француската доминација!

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #72 на: Април 27, 2013, 17:31:48 pm »
Не е WRC, ама сега е веќе стварно досадно со човеков...Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #73 на: Мај 03, 2013, 01:54:19 am »
По првиот ден во Аргентина :

1. Ogier,
2. Loeb +16.3s,
3. Hirvonen +18.1s,
4. Latvala +40.7s,
5. Novikov +1’37.7,
6. Mikkelsen +1’55.1,
7. Neuville +2’12.5


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #74 на: Мај 05, 2013, 09:08:46 am »